Civic FD6 FD 6 YARDIM

Ad Soyad
ahmet dönmez
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar öncelikle cümleten selamün aleyküm
ARACI YENİ ALDIM ONDAN DOLAYI BAZI SORULARIM MEVCUT
2010 model manuel fd6 bir araç aldım bunun hakkında sormam gereken bazı sorular yardımcı olur musunuz?

1-Aracı yeni aldığım için ilk olarak antifirizini değiştirmek istedim. Aracın antifirizini kedim değiştirdim. Eski antifirizi tahliyesini açınca yeşil antifiriz döküldü bende Petrol ofisinin mavi olanı doldurdum %50 su olarak doldurdum ortalama olarak 4,5 litre antifiriz aldı. Yalnız tedigin olduğum konu daha önce aracın antifirizi hiç değişmişmi tam bilmiyorum bende birden antfiriz değiştirince motorda veya devirdaimde bir sorun olur mu diye tereddüt içindeyim. 150 km gibi bir yol yaptım bir sorun görmedim ama akünün oradaki su deposunu doldurdum max a kadar sonra bir bakıyorum min bölümüne düşüyor. aracı çalıştırıyorum vakit geciyor ondan sonra max bölümüne yeniden geliyor burada mantık tam olarak anlamadım. iki kez azar azar su doldurdum acaba su eksiltiyor diye tereddüt ettim ama mantığını tam olarak anlamadım.
2- araç normal hararetini takip ediyorum hararet 9 çubuk oluyor rampa aşağı dün inerken hararet 3 çubuk oldu düş rampa aşağı olduğu için mi yoksa müşürde bir sorun mu var yoksa bu araçlarda hep mi böyle. bizde megane 2 var ben onda daha önce hiç böyle birşey görmedim veya çok dikkat etmediğim için gözüme takılmadı.
3- bu araçların arkaların luk luk diye sesler geliyor amartisörlerden galiba bu sesler normal mi yoksa amartisörlerde patlak mı var . ekspertizde demediler çünkü amartisörler iyi geçti.
4- sağ ön tekerdende aynı şekilde luk luk sesler orada bulunan bir parçadan felan mı yoksa amartösör sesi normal mi
5- arka koltuk sökerken koltuk altı klipsi kırmışlar bunlar internetten ne diyerek geçiyor bilen var mı ürünü tam olarak nasıl oldugunu bilmediğim için bulamadım görselini.
6- antifiriziini değiştirdikten sonra geçengün motor içinde su sesi geliyordu bende motor biraz soğuyunca radyatör kapağı açık biraz çalıştırdım o ses kesildi acaba hava sesimiydi yoksa başka bir sorunmu olmuş olabilir hergün binip inerken suyunu kontrol etmekten biraz sıkıldım onun için biraz tereddütle biniyorum araca ;)

teşekkür ederim şimdiden herkese iyi honda servisi arıyorum izmirde yardımcı olabilcek bir arkadaş var mı?

Ad Soyad
ahmet dönmez
Aracınız
Civic FD6 2010
geçmiş olsun hocam, antifirizi değiştirmek gerekmiyor mu peki termostat değiştirirken, bende de benzer sorun varda
yok hayır leğen koydum aracın altına tahliyesinden boşallattım sonra süzdüm tülbent ile.
ben zaten yeni değiştirmiştim. petrol ofisi antifiriz 3 litre mavi olan fiyatı 150 tl 1 hafta oluyor alabilirsiniz
%50 sulandırırak kullalanın bir sorun olmaz.

Geri