Fd6 2008 otomatik yağ değişimi

smtpnd

0
Aracınız
Arkadaşlar merhabalar bi sorum olacaktı aracım 2008 model fd6 otomatik 282. Km bu zamana kadar sorunsuz bindim cok şükür yağ değişimi yapacam araştırdım kadarıyla motul 5w40 tavsiye edilıyor tam sentetik km yuksek araçlarda 5w40 ile sıkıntı yaşarmıyım yoksa şimdiye kadar hep 10w40 kullandım 5w40 motul kullanırsam sıkıntı yaşarmıyım cevaplarınızı beklıyorum

VIA_F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhabalar bi sorum olacaktı aracım 2008 model fd6 otomatik 282. Km bu zamana kadar sorunsuz bindim cok şükür yağ değişimi yapacam araştırdım kadarıyla motul 5w40 tavsiye edilıyor tam sentetik km yuksek araçlarda 5w40 ile sıkıntı yaşarmıyım yoksa şimdiye kadar hep 10w40 kullandım 5w40 motul kullanırsam sıkıntı yaşarmıyım cevaplarınızı beklıyorum

Sıkıntı yaşamazsın zaten bu motorlara 10/40 yağ konulmaz 0/20 yada 5/30 uygundur. Ama uzun süre 10/40 kullanımdan sonra bu yağlara geçince eksiltme olur bir kaç bakım sonra motor alışacaktır.

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Sıkıntı yaşamazsın zaten bu motorlara 10/40 yağ konulmaz 0/20 yada 5/30 uygundur. Ama uzun süre 10/40 kullanımdan sonra bu yağlara geçince eksiltme olur bir kaç bakım sonra motor alışacaktır.

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"
Gönül rahatlığıyla kullanın diyosun yani hocam bide 5w40 motul iyi bi seçimmidir? Çok teşekkürler

Ben fd6 aracıma tavsiyeler üzerine motul 5 30 yağ koydum. Hiç eksiltme yok. 128.000 km'de bir dahaki bakıma 0w20 veya 0w30 koymayı düşünüyorum.

İmkansızı dene, belki değildir!

Gönül rahatlığıyla kullanın diyosun yani hocam bide 5w40 motul iyi bi seçimmidir? Çok teşekkürler

> Sakin sürüş ve ekonomi için Motul 8100 Eco-Nergy 5W30
%100 Tam Sentetik, en son nesil araçlar için (Bezinli, Dizel, LPG, turbo şarjlı, direkt enjeksiyonlu). %10'a varan yakıt tasarrufu (İlk çalıştırma ve dur-kalk kullanımında). Azaltılmış emisyon. Motor aşınmasında optimum koruma. Uzatılmış yağ değişim aralıkları.

> Devirli kullanmayı seviyorsanız Motul 8100 X-Cess 5w40
Gücü ve hassasiyeti artırır. Motor parçalarının daha uzun ömürlü olması için takviyeli aşınma önleyici özelliği ile en zor sürüş koşullarında bile ideal koruma (dur-kalk, otoban) sunarak yağ değişim süresini uzatır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri