Civic FD6 Fd6 arıza lambası ve vsa ışığı

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Merhabalar s.a Kısa bir süre önce araç uzun yolda arıza ışıgı yaktı gaz yemedi stop edip çalıştırdım düzeldi daha sonra vsa ışığı yanıp sönmeye başladı ve arıza tekrarladı bujileri orjinal ngk taktım bobinleri flame marka orajinal taktım gaz kelebeği temizlettim sibop ayarı yaptırdım fakat araçta düzelme olmadı hala aynı sorunu yaşıyorum silindirlerde rastgele ateşleme sorunu veriyor lpg ayarını yaptırdım enjektörlere baktırdım hepsi sağlam sorunsuz dediler ama araçta ateşleme sorunu devam ediyor hala başına gelen oldumu çözümü nasıl buldunuz yardımcı olurmusunuz huzursuz ediyor beni...IMG_2178.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar s.a Kısa bir süre önce araç uzun yolda arıza ışıgı yaktı gaz yemedi stop edip çalıştırdım düzeldi daha sonra vsa ışığı yanıp sönmeye başladı ve arıza tekrarladı bujileri orjinal ngk taktım bobinleri flame marka orajinal taktım gaz kelebeği temizlettim sibop ayarı yaptırdım fakat araçta düzelme olmadı hala aynı sorunu yaşıyorum silindirlerde rastgele ateşleme sorunu veriyor lpg ayarını yaptırdım enjektörlere baktırdım hepsi sağlam sorunsuz dediler ama araçta ateşleme sorunu devam ediyor hala başına gelen oldumu çözümü nasıl buldunuz yardımcı olurmusunuz huzursuz ediyor beni...Ekli dosyayı görüntüle 263297

> Ve aleykümselam. Geçmiş olsun hocam. Bir çok yapılması gereken işler yapılmış. Bobinler bu araç için kullanılan orjinal bobin markası mı? Honda motorları farklı bobinleri ayırt eder. 2 silindirde problem var değişim yapılarak kontrol edilebilir.
Bildiğim kadarı ile silindirler 1-4 > 2-3 diye çalışıyor.

> Honda kodu P0300, bir veya daha fazla silindirin yanlış ateşleme yaşadığını gösterir. Bir silindirde yetersiz miktarda yakıt yandığında bir tekleme meydana gelir. Honda'nızdaki motora güç sağlamak için enerji sağlayan şey yakıtın yanması olduğundan, yakıtın verimli şekilde yakılması motorun çalışması için gereklidir. Bir veya daha fazla silindirden kaynaklanan tekleme, hatalı ateşleme sistemi, yakıt sistemi veya dahili motor arızasından kaynaklanan birçok nedenden kaynaklanabilir. P0300 oluştuğunda, motorun yanlış ateşlemesi ile uzun süreli sürüş Honda'nızdaki motora önemli hasara neden olabileceği için derhal düzeltilmelidir. Çoğu zaman P0300, aşınmış bujiler, buji kabloları veya arızalı bir ateşleme bobini olduğunda oluşur.

Valf ayarı

Arızalı bujiler

Hatalı ateşleme bobinleri

Tıkalı veya arızalı yakıt enjektörleri

Emme hava sızıntısı

Yakıt enjektörleri kablo demeti açık veya kısa devre yapmış

Yakıt Enjektörleri devresi zayıf elektrik bağlantısı

Ateşleme bobinleri kablo demeti açık veya kısa devre yapmış

Ateşleme bobinleri devresi zayıf elektrik bağlantısı

Yetersiz silindir sıkıştırması

Yanlış yakıt basıncı

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Başka bir kaynak...

P0300 Sorun Kodu Teşhisi - Honda Civic

P0300 arıza kodunun Honda Civic'i tetiklemesine neden olabilecek pek çok şey var. İşte kodu fırlatacak en yaygın sorunlar. Koda neden olma olasılığı en yüksek olandan en düşük olana doğru bir şekilde sunulurlar:

Düşük Yakıt Basıncı - Motora yeterli yakıt gitmezse, bu yanmanın optimumun altında olmasına neden olur. Düşük yakıt basıncını teşhis etmek zor olabilir. Tipik olarak, düşük yakıt basıncınız varsa, araç çok fazla yakıta ihtiyaç duymadığında iyi davranacaktır. Ancak, hızla ya da yoğun hızlanma altında ölecek gibi sıçrayacak ve hareket edecektir. Yakıt filtrenizin bozuk olup olmadığını nasıl anlayacağınızla ilgili bazı bilgiler aşağıda verilmiştir .

Vakum sızıntısı - Civic'inizde bir vakum sızıntısı varsa, doğru hava / yakıt karışımını alması çok zor olabilir. Bu, silindirlerin teklemesine neden olacak ve P0300'ü fırlatacaktır. Ayrıca, bir vakum sızıntısı neredeyse her zaman her silindiri aynı şekilde etkilediğinden, tipik olarak P0300'ü alırsınız ve herhangi bir silindire özgü tekleme kodu almazsınız.

EGR Sorunları - EGR sistemi motor gazlarını doğru şekilde geri dönüştüremiyorsa, P0300'ü atar.

Ateşleme Sorunları - Kötü fiş kabloları (varsa), bozuk bobin paketleri ve bujiler, yanlış ateşlemelerin meydana gelmesine neden olabilir. Bu, listede daha yüksek değildir çünkü tipik olarak yalnızca bir silindirde tekleme alırsınız ve yalnızca P0300'de değil. Bir P302 veya P0300 ile benzer bir şeyiniz varsa, ateşleme parçalarınızda herhangi bir hasar veya arıza olup olmadığını kontrol etmek ve görmek iyi bir fikir olabilir.

Kam veya Krank Sensörleri - Bu çok olası değil, ama oluyor. ECU bu sensörlerden doğru sinyali almıyorsa, araç zamanlaması senkronize olmayacak ve teklemeye başlayacaktır.

Düşük Sıkıştırma - Sıkıştırmanın olması gerektiği kadar yüksek olmamasına neden olacak bir sızdıran kafa contası, bükülmüş valf, çatlak kafa vb. Varsa, P0300 alacaksınız. Ayrıca aracın gücünün kapalı olduğunu da hissetmelisiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar s.a Kısa bir süre önce araç uzun yolda arıza ışıgı yaktı gaz yemedi stop edip çalıştırdım düzeldi daha sonra vsa ışığı yanıp sönmeye başladı ve arıza tekrarladı bujileri orjinal ngk taktım bobinleri flame marka orajinal taktım gaz kelebeği temizlettim sibop ayarı yaptırdım fakat araçta düzelme olmadı hala aynı sorunu yaşıyorum silindirlerde rastgele ateşleme sorunu veriyor lpg ayarını yaptırdım enjektörlere baktırdım hepsi sağlam sorunsuz dediler ama araçta ateşleme sorunu devam ediyor hala başına gelen oldumu çözümü nasıl buldunuz yardımcı olurmusunuz huzursuz ediyor beni...Ekli dosyayı görüntüle 263297

Bahsettiğiniz bobin ve bujileri nereden satın aldınız?

Aracınız
Sadece yetkili servisten buji ve bobin satin alin yoksa cebinizden daha fazla para cikacaktir. Bobinlerin tanesi de 1200 1300 liradir en az bu hatayi tekrar etmeyin motorunuza zarar veriyorsunuz.

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Başka bir kaynak...

P0300 Sorun Kodu Teşhisi - Honda Civic

P0300 arıza kodunun Honda Civic'i tetiklemesine neden olabilecek pek çok şey var. İşte kodu fırlatacak en yaygın sorunlar. Koda neden olma olasılığı en yüksek olandan en düşük olana doğru bir şekilde sunulurlar:

Düşük Yakıt Basıncı - Motora yeterli yakıt gitmezse, bu yanmanın optimumun altında olmasına neden olur. Düşük yakıt basıncını teşhis etmek zor olabilir. Tipik olarak, düşük yakıt basıncınız varsa, araç çok fazla yakıta ihtiyaç duymadığında iyi davranacaktır. Ancak, hızla ya da yoğun hızlanma altında ölecek gibi sıçrayacak ve hareket edecektir. Yakıt filtrenizin bozuk olup olmadığını nasıl anlayacağınızla ilgili bazı bilgiler aşağıda verilmiştir .

Vakum sızıntısı - Civic'inizde bir vakum sızıntısı varsa, doğru hava / yakıt karışımını alması çok zor olabilir. Bu, silindirlerin teklemesine neden olacak ve P0300'ü fırlatacaktır. Ayrıca, bir vakum sızıntısı neredeyse her zaman her silindiri aynı şekilde etkilediğinden, tipik olarak P0300'ü alırsınız ve herhangi bir silindire özgü tekleme kodu almazsınız.

EGR Sorunları - EGR sistemi motor gazlarını doğru şekilde geri dönüştüremiyorsa, P0300'ü atar.

Ateşleme Sorunları - Kötü fiş kabloları (varsa), bozuk bobin paketleri ve bujiler, yanlış ateşlemelerin meydana gelmesine neden olabilir. Bu, listede daha yüksek değildir çünkü tipik olarak yalnızca bir silindirde tekleme alırsınız ve yalnızca P0300'de değil. Bir P302 veya P0300 ile benzer bir şeyiniz varsa, ateşleme parçalarınızda herhangi bir hasar veya arıza olup olmadığını kontrol etmek ve görmek iyi bir fikir olabilir.

Kam veya Krank Sensörleri - Bu çok olası değil, ama oluyor. ECU bu sensörlerden doğru sinyali almıyorsa, araç zamanlaması senkronize olmayacak ve teklemeye başlayacaktır.

Düşük Sıkıştırma - Sıkıştırmanın olması gerektiği kadar yüksek olmamasına neden olacak bir sızdıran kafa contası, bükülmüş valf, çatlak kafa vb. Varsa, P0300 alacaksınız. Ayrıca aracın gücünün kapalı olduğunu da hissetmelisiniz.

tşk ederim bobinler flame marka iyi bir hondacıdan satın aldım typer s2000 tamir ediyordu güvendim egr yi soktüm temizliğini yaptım değişen birşey olmadı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
özel bir honda servisinden adanada Hakan honda dan
Açıkçası forumda geçmişte piyasadan parça alıpta sorunları çözülmeyen birçok kişi oldu, Honda genel olarak özellikle motor kısmında parça seçer, eğer madddi durumunuz elverirse servisten veya yurtdışından orjinal parça bulup kullanmanızı tavsiye ederim, ülkemiz piyasasında satılan parçaların büyük çoğunluğu maalesef imitasyon.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
tşk ederim bobinler flame marka iyi bir hondacıdan satın aldım typer s2000 tamir ediyordu güvendim egr yi soktüm temizliğini yaptım değişen birşey olmadı
Şu test ve kontrolleri yaptınız mı?
Vakum kaçağı.
Kompresyon testi.
Yakıt basıncı.
Tesisat kontrol.

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Geri