Civic FD6 Fd6 arıza lambası ve vsa ışığı

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Merhabalar s.a Kısa bir süre önce araç uzun yolda arıza ışıgı yaktı gaz yemedi stop edip çalıştırdım düzeldi daha sonra vsa ışığı yanıp sönmeye başladı ve arıza tekrarladı bujileri orjinal ngk taktım bobinleri flame marka orajinal taktım gaz kelebeği temizlettim sibop ayarı yaptırdım fakat araçta düzelme olmadı hala aynı sorunu yaşıyorum silindirlerde rastgele ateşleme sorunu veriyor lpg ayarını yaptırdım enjektörlere baktırdım hepsi sağlam sorunsuz dediler ama araçta ateşleme sorunu devam ediyor hala başına gelen oldumu çözümü nasıl buldunuz yardımcı olurmusunuz huzursuz ediyor beni...IMG_2178.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Açıkçası forumda geçmişte piyasadan parça alıpta sorunları çözülmeyen birçok kişi oldu, Honda genel olarak özellikle motor kısmında parça seçer, eğer madddi durumunuz elverirse servisten veya yurtdışından orjinal parça bulup kullanmanızı tavsiye ederim, ülkemiz piyasasında satılan parçaların büyük çoğunluğu maalesef imitasyon.

Maddi konuda çok şükür sorunum yok ama kesin çözülüp çözülmüceğini kestirsem gözümü kırpmam ama o bu şu diye diye alemin parasını harcattılar israf oluyo çöp oluyo zoruma gidiyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hayır malesef yaptırmadım bunları nerde yaptırabilirim acaba

Tesisata elektrik ustası bakar. Diğerlerini tamirciler bakar. Probleminiz nokta atışından ziyade araç başında uğraşıp zaman harcayacak usta bulmanız gerekiyor. Tecrübe işi kolaylaştırır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Tesisata elektrik ustası bakar. Diğerlerini tamirciler bakar. Probleminiz nokta atışından ziyade araç başında uğraşıp zaman harcayacak usta bulmanız gerekiyor. Tecrübe işi kolaylaştırır.

Öyle bi usta bulundugum şehirde yok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Gel teskere gel teskere bitsin bu gurbet. Tası tarağı toplayıp geleyim mi? :)
Çevre iller araştırılır. Onda da sonuç alınamaz ise tecrübeli yetkili servise gidilir.

Çevre iller dede potansiyel yok adana gibi geliyor en iyisi bnm için o da mayısdan evvel zor görünüyor izinler kapandı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba Boyle Birşey Benimde Başıma Gelmişti Sarı Motorlambası Ve VSA Sarı Olarak Yanıyordu Ama Sorunu Şöyle Buldum Motor Hava Filtresini Değiltirmek İçin Hava Filtresinin Üstündeki Soket Var O soketi Sökmüştüm Takmayı Unutmuşum Daha Sonra Baktım Arıza Lambası Yanıyor Sonra Soketi Taktım Ama Lambalar Sönmedi Obd ile arıza kodunu sildim düzeldi o soketi söküp temizleyip tekrar takmanı tavsiye ederim daha sonra akünün artı kutup başını 5 saniye sök araç beynine reset atsın daha sonra siler arıza vermez

Geri