Civic FD6 Fd6 Buji Takımı ve 2.ateşleme bobini Servis dışında parça orjinal parça satan

Öncelikle herkese hayırlı haftalar cıvıc ailesi bir kaç gün önce 120 km lik bir yola çıktım yolun yarısında araba ufak ufak gaz kesmeye başladı yolun bozukluğuna bağlayıp devam ettim fakat motor ışığıda yanınca sağ çektim ve bir sorun olduğunu anladım araç gaz yemiyor yokuşa gelince 10 km geçmiyordu yakın bir sanayiye girdim ve cihaza bağladılar sorunun 2. Bobinde olduğunu gösterdi cihaz ustada eliyle soketleri söküp takarak sorunun gerçekten 2. Bobinde olduğunu kanıtlamış oldu kendim istanbul avrupa yakasındayım buji takımı ve 2. Bobini değiştirmek istiyorum ama servis çok uçuk rakamlar verdi orjinal olduğunu bildiğiniz başka nereden parça temini yapabilirim?

Ekli dosyalar

• A8AEFCFC-FCE0-4E2A-9660-E17B7D37E61E.png
    A8AEFCFC-FCE0-4E2A-9660-E17B7D37E61E.png
    534 KB · Görüntüleme: 34

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
? @m2hamid hocamın her zaman önerdiği markadır. ;) Kendisi bu markadan çok memnundur. Bilindik ve yan sanayi kapsamındaki parçalardan kalitelidir.
Hocam ben orjinalciyim ama kullandığım balata ve ufak tefek mekanik parçalarda Blueprint’in kalitesi orjinale en yakınlardan biriydi, ama ateşleme parçalarında kalitesi ne seviyededir pek deneyimim yok, bence her halikarda dandik ürünlerden daha uzun gider diye düşünüyorum :)

Hocam ben orjinalciyim ama kullandığım balata ve ufak tefek mekanik parçalarda Blueprint’in kalitesi orjinale en yakınlardan biriydi, ama ateşleme parçalarında kalitesi ne seviyededir pek deneyimim yok, bence her halikarda dandik ürünlerden daha uzun gider diye düşünüyorum :)
Bende öyle düşünüyprum servis tekine 2510 tl fiyat verdi ateşleme bobini için

Aracınız
Civic FD6 2009
Teşekkürler şuan servisten buji alınıp bobinde sanayiden yec marka alınıp ustaya gidecek araç umarım motor ışığı ve direk ışıklar söner
Ben arabayı 128 binde aldım şu anda 150 bin falan bobinlerin 3 tanesi orjinal 1 tane yec marka var. Anladığım kadarı ile yec iyi bir marka sorun yaşanacağını sanmıyorum. Bujileri servisten veya candan mühendislikten almak gerek.

Ben arabayı 128 binde aldım şu anda 150 bin falan bobinlerin 3 tanesi orjinal 1 tane yec marka var. Anladığım kadarı ile yec iyi bir marka sorun yaşanacağını sanmıyorum. Bujileri servisten veya candan mühendislikten almak gerek.
Benim içim çok rahat değil diğerleri ne marka bilmiyorum o yüzden ilerleyen zamanlarda diğer 3 bobinide blueprintle değişmeyi düşünüyorum 2. De oluşan sorun belki diğerlerindede oluşabilir gerçi neyden dolayı 2. Sorun yaşattı bilmiyoruz

Geri