fd6 direksiyon sertliği

Aracınız
Civic FD6 2011
beyler bu fd6 nın direksiyonu son zamanlarda biraz sert gelmeye başladı sanki bazen yumuşak, hafif ama bazen de sertleşiyor viraj dönüşlerinde falan özellikle

Aracınız
Civic FD6 2010
FD6 larda çok kişi bundan şikayetçi, ben dahil. Aracın bir üst kasasında tecrübe eden arkadaşlar durumun düzeldiğini söylemişlerdi.

Eskiye nazaran bariz bir sertleşme varsa önerim , ön lastik havalarını daha sonrada ön amortisör takozunda bir rulman var, onun değişimi gerekebilir.(Amortisör körüklerinin yırtık olması bu parçanın eskimesini hızlandırıyor) Ben değiştirdim gıcırtı sesi gitmiş ve biraz yumuşamıştı ancak sonra yine eski sertliğine geldi. Bence bariz dizayn ile alakalı bir durum, daha sonrada kafa yormayı bıraktım zaten.

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba, yeni aldığım FD6 aracımın direksiyonu da bana biraz sert geldi. Eşim ile birlikte kullanıyoruz. O da zorlanıyor. Direksiyonda hiç boşluk yok. Salıncak ve rot başı yeni değişti. Rot ayarında da direksiyonda boşluk olmadığını öğrendim. Direksiyondan bazen çıt çıt ses geliyor ama şimdilik rahatsız etmiyor. Direksiyon sertliği ile alakalı bir çözüme kavuşan var mıdır?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba, yeni aldığım FD6 aracımın direksiyonu da bana biraz sert geldi. Eşim ile birlikte kullanıyoruz. O da zorlanıyor. Direksiyonda hiç boşluk yok. Salıncak ve rot başı yeni değişti. Rot ayarında da direksiyonda boşluk olmadığını öğrendim. Direksiyondan bazen çıt çıt ses geliyor ama şimdilik rahatsız etmiyor. Direksiyon sertliği ile alakalı bir çözüme kavuşan var mıdır?
Fd6'ların direksiyonları normalde hafif serttir. İleri zamanda ses çıkarırsa müdahele ister. Şu konuyu incelemenizi öneririm.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2007
Fd6'ların direksiyonları normalde hafif serttir. İleri zamanda ses çıkarırsa müdahele ister. Şu konuyu incelemenizi öneririm.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Geri