Fd6 ilk marşta çalışmıyor

Aracınız
Aracım sabahları ilk marşta çalışmıyor 100 bin kmde neden olabilir başına gelen oldumu??

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benzer bir sorun yaşıyorum fakat biraz farklılık gösteriyor. Başlık kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum.

Araç Fd6 Otomatik
Yakıt: Benzin + LPG
Subap ayarı 1 Aylık
Benzin: Mamak/OPET'ten alıyorum

Gelelim soruna.
Aracı akşam bırakıyorum sabah çalıştırmaya geldiğimde ilk marşa basıyorum. Çalıştı deyip bırakıyorum. Direkt stop ediyor. 2. Marş zorlama ile çalışıyor fakat rölanti düşükten başlıyor.

Sonraları şunu yapmaya başladım. İlk çalıştırmaya geldiğimde gaza dokunuyorum kontak açıkken. Sonra marşa basıyorum. Saat gibi çalışıyor. Rölanti 1.200 lerde falan alıp geri düşüyor. Benzin genelde 4-5 diş kadar oluyor.

Bu sorunu sabah bırakıp işe gittiğim günlerde aksam geldiğimde de yapıyor.

Konu hakkında düşüncesi olan var mı?
Siz böyle yazınca aklıma 90larda babamın şahinini soğukta çalıştırma öncesi bol bol gaz pompalayıp gaza basarak aracı çalıştırmak için uğraştığım günler aklıma geldi :)
Şahin'de 90 modellerde manuel cikle vardı ancak 91 sonrasındakiler yeni teknoloji diye otomatik cikle konmuştu, ancak aktivasyonu pek verimli değildi, bu nedenle babam aracı çalıştırayım diye sabah erken okula gitmeden beni gönderirdi, bende çalıştırıp 3-4 dk. rolantide bekledikten sonra anahtarı babama götürürdüm :) Bu vesile ile çaktırmadan arabayı da ileri geri hareket ettirip kendi kendime kaçak denemeler yapardım, araba hevesimi alırdım :D
Hey gidi günler, güzel bir anımı hatırlattınız teşekkürler :D

Geri