Civic FD6 Fd6 kullanıcı yardımı lazım?

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar 2011 fd6 otomatik aracım var bazı zamanlarda düşük devirlerde veya yüksek hızlarda giderken ayağımı gazdan çekince bi silkeleme yapıyo düşük devirde az hissediliyo ama yüksek hızda biraz daha fazla hissediliyo ama rahatsız etcek boyutta değil , rölanti vs vites değişiminde falan bir sorun yok ,sizin araçlarınız nasıl acaba ?

Aracınız
Civic FB7 2015
Manuel kullanınca da yapıyor mu
arkadaşlar 2011 fd6 otomatik aracım var bazı zamanlarda düşük devirlerde veya yüksek hızlarda giderken ayağımı gazdan çekince bi silkeleme yapıyo düşük devirde az hissediliyo ama yüksek hızda biraz daha fazla hissediliyo ama rahatsız etcek boyutta değil , rölanti vs vites değişiminde falan bir sorun yok ,sizin araçlarınız nasıl acaba ?

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aynen öyle. Şanzıman yük altında daha güzel. Düşük devirde ve özellikle soğuk iken biraz daha hissedilebilir bu normal.
Benim aracta oyle bisi yok ama gaza cok hafif basarsam vitesi hissettiriyo. Seri kullanirsam hic hissetme yok. Aracim benzinli benim. Ama bahsettiginiz gibiyse problem yok gibi.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
benim araçta lpg var yani dediğim gibi araçta bi problem yok Allaha şükür ama işte bu hafif bi silkeleme yapma olayı oluyo bazen devrini alamıyo mesela tam üçüncü vitese geççek gazdan ayağı çekiyosun kararsız kalıyo o arada hafif bi silkeliyo araba

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
benim araçta lpg var yani dediğim gibi araçta bi problem yok Allaha şükür ama işte bu hafif bi silkeleme yapma olayı oluyo bazen devrini alamıyo mesela tam üçüncü vitese geççek gazdan ayağı çekiyosun kararsız kalıyo o arada hafif bi silkeliyo araba
Bu mevzu benim fb7 dede var vtec silkelemesi hepsinde var deniyor tamam dedik sineye çektik beni çok rahatsız ediyor ama yapacak birşey yok sorunu çözeni görmedim bu sorun bende yok diyenide.

Buna benzer sorun bendede var eğer buda kronik sorunsa yeter der hondayı satarım bukadar kronik sorunu olan araba görmedim sorunsuz diye aldık ama kronik üstüne kronik tofaşa binsek bukadar sorun yaşatmaz belkide

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Bu silkeleme olayı kronik bir sorun değil bana göre neredeyse her araçta olabilecek bişey bence normal olduğunu düşünüyorum ayrıca bilemiyorum araçlarınızı ama Honda en sorunsuz markalardan biridir ben bir sorun yaşamadim hiç

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu silkeleme durumuna aracı ilk kullanmaya başladığımda daha çok düşüyordum. İlk otomatik araç kullanımımdı, birazda benden kaynaklı bir durum düye düşündüm. Çünkü ben gaza bastıkça araç vtes yükseltmeye geçiyor , ben gazdan ayağımı çekince ya da sabit tutmaya başlayınca araç tekrar vites küçültüyordu. Zamanla alıştım artık eskisi kadar yapmıyor çünkü biliyorum ne zaman silkeleme yapacak. Bunlara ek olara vtec çalışması da var bu da ayrı etken.

Aslında bu duruma silkeleme demek Coralla otomatik vites izlenimim sonrası haksızlık olur, buna aracın anlık çok kısasüre içinde gaz kesmesi diyebilirim. (sadece şöför hisseder)

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu silkeleme durumuna aracı ilk kullanmaya başladığımda daha çok düşüyordum. İlk otomatik araç kullanımımdı, birazda benden kaynaklı bir durum düye düşündüm. Çünkü ben gaza bastıkça araç vtes yükseltmeye geçiyor , ben gazdan ayağımı çekince ya da sabit tutmaya başlayınca araç tekrar vites küçültüyordu. Zamanla alıştım artık eskisi kadar yapmıyor çünkü biliyorum ne zaman silkeleme yapacak. Bunlara ek olara vtec çalışması da var bu da ayrı etken.

Aslında bu duruma silkeleme demek Coralla otomatik vites izlenimim sonrası haksızlık olur, buna aracın anlık çok kısasüre içinde gaz kesmesi diyebilirim. (sadece şöför hisseder)
Kesinlikle katiliyorum. Benim ilk hondan ve ilk otomatik aracim. Ilk bindigimde suspansiyon cok acayip gelmisti bu silkelemede oyle. Kullandikca seslere alistim ve silkeleme takilmayacak kadar az. Hersey pedala nasil basacaginla alakali

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri