Fd6 Oto Koltuğu Sonrası Yaşam Alanı

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bebekler oto koltuğunda fazla sorun çıkarmadan oturuyorsa;
Arka sağ ve sola bebekler için oto koltuklarını bağlayıp iki oto koltuğunun arasına da yükseltici koyup 5 yaşındaki yavruyu oraya oturtun. Hem yolu da izleyebilir.
İhtiyaç hallerinde sağa çekilip bebeklerle ilgilenileceği gibi anne arada arkaya uzanıp yavrularla ilgilenebilir.

Gece yolculuğu yapmakla ilgili sorun yoksa en azından çocukların uyku saatine doğru yola çıkarsanız onlar uyurlarken 600 km biter inşaALLAH.

Bebekler aynı yaştalar mı?
Evet hocam, aynı yaşta olacaklar. Henüz doğmadılar :) bahsettiğiniz kombinasyonda oturttumda 5 yaşında olan rahatsızlık çok yaşar mı hocam? Ortada sanki pek yer kalmayacak gibi.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.

S

Silinen üye 20336

Guest
Evet hocam, aynı yaşta olacaklar. Henüz doğmadılar :) bahsettiğiniz kombinasyonda oturttumda 5 yaşında olan rahatsızlık çok yaşar mı hocam? Ortada sanki pek yer kalmayacak gibi.

Java Software Developer
İnşaALLAH sağlıkla kavuşursunuz yavrulara. ☺️
Anne ve babanın boyları çok uzun değilse yani ön koltuklar çok geride olmadan da rahat oturulabiliyorsa arkada iki oto koltuğunun ön kısımlarındaki boşluklara düz zemin oluşturacak şekilde minder konulup aracın enine doğrultusunda yani şaft tüneline dik şekilde yatak bile yapılır. Ayakkabısız ev gibi seyahat eder 5 yaşındaki yavru. Biraz oturup yolu seyreder v.s. Biraz yatar. Seyahat de kullanılmak üzere bir adet tablet de işe yarar. Ön koltuklardan bir tanesi bile biraz önde kalsa o da yeterli olabilir sürücünün koltuk konforunu pek bozmamak lazım:)

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Valla ben 1 çocuk bide hanımla sığmıyorum fd6 ya. Bagaja bebek arabası koyuldu mu büyük oranda yer kaplıyor. 600 km lik yolda bebeklerin emme ve altını değiştirme gibi ihtiyaçları da olacak. Her defasında aracı indir tekrar yükle yaparsınız. Bana kalsa kısa şase arkası vıp transporter ilaç olur size.

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FD6 2010
Önceki yazdığıma ek olarak, bagajda yer açmak için yedek lâstik üzerindeki ve yanındaki köpükleri çıkarmıştim. Malum bagaj emsallerinden küçük bir araba. (Bu nedenle de arka koltuk diz mesafesi büyük avantajı var).
Volkan beyin dediği durumlarda var ayrıca. Çoğumuz herkesin yerinde uslu uslu yolculuk yaptığını varsaydık. Huzurlu bir yolculuk için bırakın fd6 yı herhangi bir C sınıfı size olmaz, hayat D sınıfı bile belki. En temiz Grand ön adlı aile otomobillerini tavsiye ediyorum. (Hatta ben de istiyorum ama ₺₺?)

Aracınız
Civic FD6 2010
Önceki yazdığıma ek olarak, bagajda yer açmak için yedek lâstik üzerindeki ve yanındaki köpükleri çıkarmıştim. Malum bagaj emsallerinden küçük bir araba. (Bu nedenle de arka koltuk diz mesafesi büyük avantajı var).
Volkan beyin dediği durumlarda var ayrıca. Çoğumuz herkesin yerinde uslu uslu yolculuk yaptığını varsaydık. Huzurlu bir yolculuk için bırakın fd6 yı herhangi bir C sınıfı size olmaz, hayat D sınıfı bile belki. En temiz Grand ön adlı aile otomobillerini tavsiye ediyorum. (Hatta ben de istiyorum ama ₺₺)
7 koltuklu olanlara bakıyorum ama en gözüme hoş gelen Qashqai oldu. Diğerlerini pek beğenmedim.

Sizin önerebileceginiz var mi?

Java Software Developer

Aracınız
Civic FD6 2010
7 koltuklu olanlara bakıyorum ama en gözüme hoş gelen Qashqai oldu. Diğerlerini pek beğenmedim.

Sizin önerebileceginiz var mi?

Java Software Developer

Suv leri genel olarak yan darbede ve sert manevralarda devrilmeye meyilli önyargısı ile sevmiyorum. Geçtiğimiz aylarda araştırırken aklımda kalanlar citroen Grand picassa , pegout 5008, Renault Grand scenic . Ama hiçbiri hakkında kullanım tecrübem yok. Sadece gayet geniş olduklarını biliyorum. Hepsi 5+2 koltuklu. Aralarından da citroen ı seçerdim. Sirf göze hoş geldiği için. Bütçe 130 bin ₺ den başlamalı. Bu da ne yazıkki fd6 klasmanında olan bana bunları almak imkanı vermiyordu.

Aracınız
Ben fb7 kasayı 2 çocuk 4 kişi ile kullanıyoruz. Arkada 2 çocuk koltuğu var ve kemerlere bağlı. Aynı şekilde izofix 2 tane ve ortaya kemerle de sabitlersen kemer boyu yetmiyor. Yanı arka koltuk 2 çocuk için ve ortada 1 karış boşluk kalıyor. Bagaj desen lpg den dolayı stepne yer kaplıyor ama bebek arabası ve skoter aynı anda konabiliyor şükür .

Benim niyetim b8 variant aslında ama bayanın şehir içinde kullanması imkansız ve sw kasanın piyasası yok.

Size 3 çocukla hususi ruhsatlı caddy i, partner tarzı yada Direk crv lazım. Civic sıkış tıkış olur.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim bir arkadaşım sizinkine benzer bir durum dolayısıyla X-Trail'ini satıp Grand Scenic aldı. Gayet memnun aracından. 3 çocuk ve dolayısıyla 3 çocuk koltuğu ile anca sığıyorlar. Arka koltukların 180 derece dönmesi falan gayet avantajlı.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim bir arkadaşım sizinkine benzer bir durum dolayısıyla X-Trail'ini satıp Grand Scenic aldı. Gayet memnun aracından. 3 çocuk ve dolayısıyla 3 çocuk koltuğu ile anca sığıyorlar. Arka koltukların 180 derece dönmesi falan gayet avantajlı.

X-Trail de 7 koltuk varsanıyordum galiba opsiyonel. Grand Sceniclerde arka koltukların 180 derece dönmesini internette bulamadım,nedir bu özellik?
(İlerde ihtiyaç duyacağım araçlardan birisi bu)

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
X-Trail de 7 koltuk varsanıyordum galiba opsiyonel. Grand Sceniclerde arka koltukların 180 derece dönmesini internette bulamadım,nedir bu özellik?
(İlerde ihtiyaç duyacağım araçlardan birisi bu)

Ben arabayı gördüğümde 2 sıra koltuklar arka cama doğru dönük ve üzerlerinde de çocuk koltukları takılıydı. 2. sıra ile 3 sıra koltuklar arasında epey geniş bir alan mevcuttu. Bu arada arkadaşın araba 2.0 benzinli versiyondu Türkiye'de çok yok o motordan. Belki bu özellik üst donanım olmasıyla alakalıdır hocam, tam emin değilim, araştırmak lazım.

Geri