FD6 Otomatik Vites Hakkında

Arkadaşlar Fd6 2011 otomatik aracımda devir 1000 ila 2500 arasında seyir halinde iken silkemele yapıyor. Genelde 5. Viteste hissettiriyor bunun sebebi nedir ? Ve Ankarada veya Bursada önerebileceğiniz usta var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Şanzıman yağını ne zaman değiştiniz. Bende 1500 ile 2000 devir arasında 27 35 km hızlarda titreme oluyordu çok yer gezdim herkes bir şey söyledi ben şanzıman yağını değiştim düzeldi.

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar Fd6 2011 otomatik aracımda devir 1000 ila 2500 arasında seyir halinde iken silkemele yapıyor. Genelde 5. Viteste hissettiriyor bunun sebebi nedir ? Ve Ankarada veya Bursada önerebileceğiniz usta var mı ?

Merhaba hocam şu an aynı sorunu bende yaşıyorum bana araç o devir aralığında vitec açıp kapatıyor dediler bana pek inandırıcı gelmedi. Siz sorunu hallettiniz mi

Aracınız
Civic FD6 2010
Aracın yüksek devirde güç ihtiyacını karşılamak, düşük devirde daha da ekonomik yakması için bazı mekanik geçişler var ( vites değişimi hariç) . Bu şey VTEC/ subap değişimi.

Silkeleme anında devri takip edin ; vites değişimi yok iken devir yaklaşık 500 rpm düşer. Bunları hem benzin hem LPG de gözlemleyin. LPG de fazlası ile hissediliyorsa , LPG nin yolda sürüş anında yapılan bazı ayarları varmış ki bunu yapan/yapabilen pek yok sanırım.

Eğer durum VTEC kaynaklı ise bu bir sorun ya da kusur değil. Japonlar yıllardır her modelinin yanına "VTEC" yazmaya devam ediyor.

Kendi tecrübem, eğer düşük devirde VTEC devreye girme anında ben de ayağımı hafifçe gazdan çekersem bu silkeleme daha net hissediliyor. Hatta 7 yıl/100bin km sürüş tecrübem sonrası, istersem bu anı denk getirebiliyorum :)

mturker

Özel Üye
Şanzıman yağını ne zaman değiştiniz. Bende 1500 ile 2000 devir arasında 27 35 km hızlarda titreme oluyordu çok yer gezdim herkes bir şey söyledi ben şanzıman yağını değiştim düzeldi.
Duzelmesinin tek sebebi filtre ile yağın degismesidir hocam yaşadım o sorunu bende, en çok etken flitre. bı o kadarda yağ tabi.

Honda madness

Aracınız
1500-2000 devir aralığında bende de var. Bir dahaki bakıma şanzıman yağı ve filtresini de değiştireceğim, bakalım kesilecek mi?

pasha

0
Aracınız
Servisde yağ değişimi yapın yada yağı servisden alın filtreyide değişin
Yağı mutlaka servisden alın farklı yerlerden alacağınız yağ şikayet olarak geri döner

Geri