FD6 - Otomatik Vites (Vites Geçiş Kararsızlığı)

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
valla siz uyandırana kadar bir alt satırın zorlu koşullar olduğunu görmemişim.. Allah'tan değişmişte değiştirmek için masraf ve zahmete de girmemişim..
e şimdi ikinci değişim bu tabloya göre ilk değişimden 80K km sonra mı olmalı?

Zorlu koşullar olmazsa evet hocam, sonuçta bu verileri fabrika veriyor, kulaktan dolma bilgiye gerek yok, adamlar açıkça yazmış.

Mesela kumanda pilinin değişimini geçen yıl araştırmıştım, öyle saçma yorumlar okudum ki inanamazsınız. Mesela adamlar araç anahtar kumanda pilinin sadece anahtarcıda değişeceğini, yoksa immobilizer in kilitleneceğini yazmışlar ki okuyunca sanarsın devletin gizli kasasının anahtar pilini değiştiriyorsun. Kitapçığa baktım, üzerindeki minik vidayı açıp, plastik hazneyi çıkardığınızda pili çıkarıyorsunuz (pilin kodu kitapçıkta var), eskiyi çıkarıp yeniyi takıyorsunuz hepsi bu. 5 adet pili 10-TL'ye almıştım hem de Varta markalı. İnternetteki salakça yorumları okuyup iş yapsak anahtarcıya düdükleneceğiz ki onlar da belki 20 belki 50-TL para isteyecek. O nedenle ben araçla ilgili bir konu olduğunda kitapçığı önce okuyorum ondan sonra servis veya sanayiye gittiğimde konuyu soruyorum. Kısaca kitapçık önemli.

trnowa

0
Aracınız
Zorlu koşullar olmazsa evet hocam, sonuçta bu verileri fabrika veriyor, kulaktan dolma bilgiye gerek yok, adamlar açıkça yazmış.

Mesela kumanda pilinin değişimini geçen yıl araştırmıştım, öyle saçma yorumlar okudum ki inanamazsınız. Mesela adamlar araç anahtar kumanda pilinin sadece anahtarcıda değişeceğini, yoksa immobilizer in kilitleneceğini yazmışlar ki okuyunca sanarsın devletin gizli kasasının anahtar pilini değiştiriyorsun. Kitapçığa baktım, üzerindeki minik vidayı açıp, plastik hazneyi çıkardığınızda pili çıkarıyorsunuz (pilin kodu kitapçıkta var), eskiyi çıkarıp yeniyi takıyorsunuz hepsi bu. 5 adet pili 10-TL'ye almıştım hem de Varta markalı. İnternetteki salakça yorumları okuyup iş yapsak anahtarcıya düdükleneceğiz ki onlar da belki 20 belki 50-TL para isteyecek. O nedenle ben araçla ilgili bir konu olduğunda kitapçığı önce okuyorum ondan sonra servis veya sanayiye gittiğimde konuyu soruyorum. Kısaca kitapçık önemli.

haklısınız, gerçi bu değişim için mutluhanı aradığımda müşteri yetkilisi bayanda 60K bilgisi vermişti :) sonra kayıtlarınıza bakalım bi dedi de bizde teğet geçtik gereksiz değişimden.
aydınlattığınız tekrar teşekkürler..

c.e.

0
konu açmamak için buraya yazıyorum.
şehir içi uzun beklemelerde N ye alıp bekliyorum.kalkışa bikaç saniye kala d ye aldığımda kalkışta bi tekleme gibi bişey olyor buda normalmi.

Honda Civic Elegance 2008

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
konu açmamak için buraya yazıyorum.
şehir içi uzun beklemelerde N ye alıp bekliyorum.kalkışa bikaç saniye kala d ye aldığımda kalkışta bi tekleme gibi bişey olyor buda normalmi.

Honda Civic Elegance 2008

Frene basıp d ye alın hemen gazlamayın vitesin geçmesini bekleyin.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] admin kardes dun aracimla rapma asagi d konumunda giderken biraz yuklendim ardindan gaz pedalindan ayagimi cektim fakat arac 100 km hiz civarindayken devir 4000 lerde takili kaldi vites yukseltmedi ardindan n ye alip tekrar d ye alinca duzeldi bu bir ariza midir kronik bir durum mudur

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=194]Can[/MENTION] bilgilendirmen icin tesekkur ederim. Gaz verdigimde de vites yukselmedi sanki 4 viteste takili kalmis gibi oldu bunu ara sira yapiyor surekli degil.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
@Can bilgilendirmen icin tesekkur ederim. Gaz verdigimde de vites yukselmedi sanki 4 viteste takili kalmis gibi oldu bunu ara sira yapiyor surekli degil.
Eğim fazla olduğunda 4bin devir bandında yapıyor benim aracım da aynı şekilde. Herhangi bir problem yok.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=194]Can[/MENTION] tesekkur ederim admin kardesim icimi rahatlattin ;)

Aracınız
Merhaba,
2011 otomatik civic sahibiyim, düz yolda, kalkışlarda vs vites geçişlerinde sorun yaşamıyor olmama rağmen özellikle yokuş aşağı gazdan ayak çekilip bir miktar gittikten sonra, mahalle arası dönüşlerde yine gazdan ayak çekilip bir miktar frensiz yavaşladıktan sonra tekrar gazladığımda vites olması gerekeni hemen bulamıyor. Rampa aşağılarda bir vites küçükte, dönüşlerde bir vites büyükte kalıp 1-2 sn insem çıksam kararsızlığı yapıyor sanki.
Normal bir durum mu, bir sorun mu öğrenmek istedim.
Ek olarak geri vitesten durup D'ye geçtiğimde ufaktan bir çıt sesi duyuyorum, bu da neyin nesidir bilen var mı?
Teşekkürler
Konuyu hortlatmak oluyor belki ama tekrar karşılaşanlar için bilgi olsun diye yazıyorum.Benim aracımda da oldu 2008 model premium otomatikte.Gaz kesip ani gaz verince boşa geçiyor gibi oluyor sonrasında vites düşürüyordu aracım.Subap ayarı yaptırarak çözdüm olayı.

Geri