fd6 r ye atınca biraz fazla ses geldi

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar aracımda geçen d den r ye attım soğuk motorda biraz fazla tak sesi geldi normalde hafiften gelirdi ,baya bi sürdüm üstüne öyle yapmadı bir daha neden öyle olmuş olabilir ki ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar aracımda geçen d den r ye attım soğuk motorda biraz fazla tak sesi geldi normalde hafiften gelirdi ,baya bi sürdüm üstüne öyle yapmadı bir daha neden öyle olmuş olabilir ki ?
Hocam bu bende de var. Bizim bir arkadaşın fd6'sinda da var. Sizde de var. Kronik bir durum gibi geliyor bana. Benim motor kulağı şanzıman yağı şanzıman filtresi değişimi yapılalı cok olmadı aynı anda değişti. Ona rağmen bu vuruntu gitmedi. Soğukta daha fazla belli ediyor. D ve R geçişlerinde biraz beklemek gerekebilir. Frene iyi basmak lazım.

Aracınız
Civic FD6 2011
d den r ye taktığımda bu ses oluyor ,p den r ye aldığımda veya r den d ye aldığımda asla ses falan yok

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
d den r ye taktığımda bu ses oluyor ,p den r ye aldığımda veya r den d ye aldığımda asla ses falan yok
Anlattığınız durumun bire bir aynısını yaşıyorum. Ne bir eksik ne bir fazla. Ben alıştım artık. :)
Hatta şöyle bir durum da oluyor aracı bir kaç gün calıştırmadığımda ilk çalıştırmada araç öne doğru atılıyor. Çalıştırmadan vitesi n konumuna alıp aracı biraz ileri veya geri salarsam bunu yapmıyor.

Geri