FD6 rölanti düşmesi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dün ve bugün bende toplam 4 kere oldu ve aracım stop etti hepsinde de.
Dün LPG aldıktan sonra marş ilginç bir şekilde geç aldı, sonra stop edip tekrar bastım onu da geç aldı. Sonrasında marşta sıkıntı olmadı.
Dün akşam ortalama 40-kmh ile giderken hareket halinde birden motor durdu. Hemen kenara çekip tekrar çalıştırdım.
Bugün sabah ilk marşta kısa sürede aldı hiç sorun yoktu. Trafikte giderken kırmızı ışıkta duracağım sıra yine motor durdu. Anlam veremedim.
1,5 ay önce v kayışı değişti. Aküyü geçen yıl almıştım. Hareket halinde motorun durmasına anlam veremedim. Bilgisi olan var mıdır, akşam iş çıkışı ustama götürmek istiyorum.
LPGyi her zaman aldığınız yerden mi aldınız? Araç hareket halindeyken motorun normalde durmaması lazım, yakıtta sorun olma ihtimali yüksek.
Öncelikle aynı durum benzinde devam ediyormu kontrol edin?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
LPGyi her zaman aldığınız yerden mi aldınız? Araç hareket halindeyken motorun normalde durmaması lazım, yakıtta sorun olma ihtimali yüksek.
Öncelikle aynı durum benzinde devam ediyormu kontrol edin?

Geçen hafta yeni bir Aytemiz istasyonu açılmış oradan uygun diye LPG almıştım. Aslında geçmişten km düşük gidiyor diye bir daha o markadan almamıştım. Cumartesi günü bitti, bitince Go İpragaz'dan aldım LPG'yi, aldıktan sonra çalıştırırken sorun oldu. Daha önce hiç olmamıştı. Benzinde de denemedim açıkçası ama dün akşam motor durduktan sonra LPG'ye hemen geçmedi. Hatta geçsin diye tuşa bastım ama algılamadı. 1-2 km gittikten sonra kendisi geçti.

Geçen hafta yeni bir Aytemiz istasyonu açılmış oradan uygun diye LPG almıştım. Aslında geçmişten km düşük gidiyor diye bir daha o markadan almamıştım. Cumartesi günü bitti, bitince Go İpragaz'dan aldım LPG'yi, aldıktan sonra çalıştırırken sorun oldu. Daha önce hiç olmamıştı. Benzinde de denemedim açıkçası ama dün akşam motor durduktan sonra LPG'ye hemen geçmedi. Hatta geçsin diye tuşa bastım ama algılamadı. 1-2 km gittikten sonra kendisi geçti.
Araç otomatik mı
Birde yakıtta sıkıntı olsa sıralı sistem otomatik benzine geçmeli diye düşünüyorum

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Araç otomatik mı
Birde yakıtta sıkıntı olsa sıralı sistem otomatik benzine geçmeli diye düşünüyorum

Evet otomatik.
Benzine geçiyor sıkıntı yok ama motorun durmasına şaşırdım. Eski konularda subap ayarından bahsedilmiş. Vakti de yaklaşmıştı ama eğer tek derdi oysa sorun değil, başka bir şey olmasın da.

Evet otomatik.
Benzine geçiyor sıkıntı yok ama motorun durmasına şaşırdım. Eski konularda subap ayarından bahsedilmiş. Vakti de yaklaşmıştı ama eğer tek derdi oysa sorun değil, başka bir şey olmasın da.
Atıp etmeden önxe benzine geçmesi lazım onu anlayamadım. Birde merak ettim otomatik araç yolda stop ederse güvenli şekilde şanzımana zarar vermeden nasıl durabiliriz

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Atıp etmeden önxe benzine geçmesi lazım onu anlayamadım. Birde merak ettim otomatik araç yolda stop ederse güvenli şekilde şanzımana zarar vermeden nasıl durabiliriz
Vitesi hızlıca Nye alırsanız şanzımanla alakalı bir sorun olmaması lazım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet otomatik.
Subap ayarı da bir etken olabilir ama hareket eden araçta stop etme olmaması lazım, bence yakıtta bir sıkıntı var gibi görünüyor, subap ayarı çok bozuksa araç rolantide çalıştıktan sonra stop etmeye meyil eder. Aracı biraz benzinde sürerek yakıt olayını netleştirin bence.

Aracınız
Civic FD6 2011
kırmızıda beklerken vitesi n ye almanın hiçbir mantığı yok şanzıman yağlama yapar d de kaldığı sürece öncelikle bunu belirtmek isterim, ayrıca lpg li hondalarda rölanti düşmesi bir miktar oluyomuş bazenleri ,normalmiş

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Subap ayarı da bir etken olabilir ama hareket eden araçta stop etme olmaması lazım, bence yakıtta bir sıkıntı var gibi görünüyor, subap ayarı çok bozuksa araç rolantide çalıştıktan sonra stop etmeye meyil eder. Aracı biraz benzinde sürerek yakıt olayını netleştirin bence.

Dün sabah durunca hemen N ye alıp durdum, Allahtan çok hızlı değildim, hızlıca p ye alıp çalıştırdım. Bugün bu sorunu yaşamadım, sanırım kalitesiz LPG'den kaynaklandı ama ilk kez başıma geldi. Bugün iş çıkışı ustama uğramayı düşünüyorum dün gidememiştim.

Aracınız
Civic FD6 2007
Büyük ihtimal aldığınız yakıttan kaynakli hocam benzinde de yapıyor mu mutlaka kontrol edin bendeki rölanti duşmesi kendiliğinden düzeldi

Geri