fd6 şanzıman hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar birkaç bilgi almak istiyorum sizden yeniden otomatik fd6 mı sabahları ilk çalıştırmada r ye aldığımda tık diye ses geliyor alttan hafiften , aracı n konumuna getirdiğimde de motor sesi değişiyor gibi oluyor bunlar normal midir ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaşlar birkaç bilgi almak istiyorum sizden yeniden otomatik fd6 mı sabahları ilk çalıştırmada r ye aldığımda tık diye ses geliyor alttan hafiften , aracı n konumuna getirdiğimde de motor sesi değişiyor gibi oluyor bunlar normal midir ?
Linkteki konuya gözatmanızı tavsiye ederim,

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
4 yılllık fd6 kullanıcısı olarak normal olduğunu düşünüyorum. Bendeki durum da aynı. Araç yüke bindiğinde yada yüksüzken ses değişimi normaldir. İçiniz rahat olsun.

Aracınız
Civic FD6 2009
4 yılllık fd6 kullanıcısı olarak normal olduğunu düşünüyorum. Bendeki durum da aynı. Araç yüke bindiğinde yada yüksüzken ses değişimi normaldir. İçiniz rahat olsun.
Bu durum bendede oluyor, ilk çalıştırdığımda bayağı uğultu oluyor ama vtese geçirince o ses gidiyor. Bunun motor kulağından olma ihtimali nedir. Benim motor kulağı değişmesi gerek ben bu sesi ona bağlıyor .

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aracımı soğukken çalıştırdığımda geri viteste titreşimli ve gürültülü bir ses çıkıyor. Sanırım motor kulağından. Isındıktan sonra normale dönüyor. Sizde böyle bir durum yoksa motor kulağından suphelenmenize gerek yok. Motor kulağındaki bozukluk titreşim yapar.

Aracınız
Bende ne geri viteste ses var, ne de soğuk-sıcak farkı. Bu yüzden bahsedilen durumun normal olduğunu düşünmüyorum.

Geri