Fd6 şehir içi Lpg tüketimi

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selamlar. Aracım 2010 model honda civic elegance otomatik modeli. Şehir içi 54 krş yakıyor. Sübap ayarı buji değişimi ve gaz ayarı yapılmasına rağmen durum değişmedi. Bu değer normal mi sizce? Sizlerin şehir içi yakıt durumu nasıl? Kimisi fazla diyor kimisi normal anlamadım gitti.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selamlar. Aracım 2010 model honda civic elegance otomatik modeli. Şehir içi 54 krş yakıyor. Sübap ayarı buji değişimi ve gaz ayarı yapılmasına rağmen durum değişmedi. Bu değer normal mi sizce? Sizlerin şehir içi yakıt durumu nasıl? Kimisi fazla diyor kimisi normal anlamadım gitti.

Bana bu yakıt değeri fazla geldi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hangi şehir ve yakıtı kaç liradan alıyorsunuz?

Bizim civic'ler göstermez ama ortalama şehir içi tüketim verisi en doğru 22-23km/s ortalama hızın verisidir. Bu ortalama hıza göre şehir içi tüketim 11-12lt/100km'yi bulabilir bizim araçlarımız için, özellikle kış dönemlerinde.

En uçuk rakamlarla, lpg 4 lira olsa ve 12 litre yakıyorsa 48krş yapar ki bu sizin aracınızın biraz fazla yaktığını gösterir.

3 etken yazacağım, subap ayarının düzgün yapıldığını varsayıyorum.
1. Aracı çok sıkışık trafikte kullanıyorsunuz
2. Lastikleriniz eskimiş olabilir
3. Lpg filtreniz tıkalı olabilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
ÖM'den de yazdığım gibi;
Kışın 11-12 litreleri görmek normal, soğuk bir şehirdeyseniz.
Şuan ben 8,5-9 litre şehir içi tüketimini yakaladım sakin kullanarak. Haydi en fazla 10 litre olsun ama 15 litre çok yüksek.

Benim lastikler sıfır, LPG filtresi yeni sayılır, LPG ayarı yeni, LPG tankı yenilendi, motor yağı ve filtrelerime bir yıl olacak değişmesine, subap ayarı da yaklaştı, eksiklere rağmen iyiyim.
Çok kısa mesafe ve sürekli dur-kalk olursa değer artabilir ama yine de fazla.

Aracınız
Civic FC5 2019

Yakıtınızı aldığınız istasyonu değiştirin, ben bu olayı çok tecrübe ettim. Bazı istasyonların yakıtı daha az km yapıyor, sebebini bende anlamadım.

Geri