fd6 sıcak havada motoru zorlamak

Aracınız
Civic FD6 2011
malum havalar baya sıcak aracımı bazen yokuş yukarı çıkmak zorunda kalıyorum ve 5 bin devire kadar çıkarmak zorunda kalıyorum aracı ,herhangi bir zararı olur mu

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Hocam Allah nazarlardan saklasın yağını suyunu zamanında eksik etmezsen hiç bir sıkıntı çıkmaz. Kolay kolay kırılacak bir motor değil.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
malum havalar baya sıcak aracımı bazen yokuş yukarı çıkmak zorunda kalıyorum ve 5 bin devire kadar çıkarmak zorunda kalıyorum aracı ,herhangi bir zararı olur mu
Farklı zamanlarda Ankara Elmadağ ve Adana Tekir yokuşunu tırmanırken 5000-6000 devir arası yol durumuna göre 2 ile 5 dk. arası defalarca gittiğimi bilirim, bir kere bile araç banamisin demedi, hatta aracın ilerleyişi ve devir çevirme isteğini gözönüne alırsam "işte böyle" gidelim diyor gibiydi 😁

Kısacası aracınız bakımlı ise korkmayin, Honda motorunu diğer markalardan ayıran niteliklerden biri devir çevirmeyi sevmesidir.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
peki bu devir çevirme olayını lpg de giderken yapıyorum , benzin lpg fark eder mi ?
Etmez...banamısın bile demez...yeterki bakımlı olsun...sabit devirde hoşuna bile gider ..tabi gerektiğinde kullanmak gerekli ki öyle yapıyorsunuzudur...iyi günler..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Geri