Fd6 Yağ çubuğunda üfleme

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba arkadaşlar, fd6 2008 model araç sahibiyim aracımın yağ çubuğundan hava üflüyor ama motor yağ kapağında bir sorun yok . Basımiza iş açar mı yoksa coktan açmış mıdır konu ile ilgili bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar, fd6 2008 model araç sahibiyim aracımın yağ çubuğundan hava üflüyor ama motor yağ kapağında bir sorun yok . Basımiza iş açar mı yoksa coktan açmış mıdır konu ile ilgili bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum
motor hararet yaptı mı? hararet göstergesi araba isindiktan sonra ibrede düşme fazla mı? çekiş te düşme var mı? motorun su kapağını açtıktan sonra gaz verince fokurdama yada kötü bir koku geliyor mu? araç km si kaç? egzozdan beyaz buhar gibi duman çıkıyor mu? kısaca başka bulgu varsa yaz? lpg ye geç geçiyor mu?

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
motorun su kapağını aç, arabayı çalıştır. motor ısınınca gaz ver, eğer su 2 parmak kadar yükseliyorsa normal, fokurdama ve kötü gaz kokusu varsa sıkıntı var. yoksa korkmana gerek yok.
yine de bir ustaya sor derim....
Hiç hararet yapmadı ,çekişinde sorun yok , su kapağını açıp hiç bakmadım, 150 binde araç, dumanı normal beyaz çıkmıyor, lpgye geciside hızlı

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Başka bir konuda da konuşulmustu, yağ çubuğunda hafif üfleme normaldir diye biliyorum ?

Aracınız
Başka bir konuda da konuşulmustu, yağ çubuğunda hafif üfleme normaldir diye biliyorum

Tüm araçlarda var galiba yağ çubuğundan üfleme. biz okulda denedik arkadaşlarla. herkesin farklı marka farklı modeldi araçları hepimizinki üflüyordu. Ama yine de bir ustaya gösterebilirsin.

Kün feyekün..

Geri