Civic FD6 Fd6 zavoli lpg bittikten sonra benzine geçmiyor

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar 2011 premium aracımda zavoli marka lpg sistemi var araç çalıştıktan sonra lpg ye geçiyor fakat bittiğinde benzine geçmiyor dip gaz yaptığında araç tekliyor yine de benzine geçmiyor kendisi ben kendim benzine alıyorum.Böyle bi durumla karşılaşan var mı acaba aramızda

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Normalde geçmeli. Lpg tankından gelen gaz basıncını lpg beyni algılayıp otomatik olarak benzine geçmesi lazım. Lpg ustası kontol etmeli.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
Arızalı map sensörü sorunu sanırım. Lpg bilgisayar bağlantısı sonrası sorun kaynağı netleşir. Çok düşük bir ihtimal de olsa en ucuz çözüm için ilk önce benzine geçiş basınç ayarı kontrol edilmeli aksi halde sanırım map sensörü değişecek.

Aracınız
Honda Jazz
Teşekkürler arkadaşlar aracı aldığımdan beri aynı sıkıntı vardı bir ay önce gaz filtrelerini değiştim pc ye de bağladılar gaz ayarını falan yaptılar orada da belirttim gaz bittikten sonra kendisi benzine geçmiyor diye sigortayı değiştirdiler ben bide map sensörüne baktırayım işin ehli ustayı bulmak zor deneme yanılma ile yapılıyor genelde işler

Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler arkadaşlar aracı aldığımdan beri aynı sıkıntı vardı bir ay önce gaz filtrelerini değiştim pc ye de bağladılar gaz ayarını falan yaptılar orada da belirttim gaz bittikten sonra kendisi benzine geçmiyor diye sigortayı değiştirdiler ben bide map sensörüne baktırayım işin ehli ustayı bulmak zor deneme yanılma ile yapılıyor genelde işler

Değişen sigorta neye aitti , biliyor musunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2008
Aynı sorunu eski aracımda tecrübe ettim. FiAT Palio .:) sorun aracında degıl tamamen LPG sisteminde . arkadaşların söledıgı gıbı sensor sıkıntısı. beyin lpg bıttıgını alıgılayamıyor ve LPG beynıne değişim sinyali gitmiyor gaz olmayınca araç tekliyor. bu sorunun çözene kadar aracını lpg siz bırakma. seyır halinde giderken lpg bıtımı benzın bıtımden daha zarsıntılı bır tepkıye sebepoluyor. bu da aracın bır çok sistemine hasar verme olasılıgı artırıyor. Sensor bıraz pahalıydı benımkınde satana kadar öyle devam ettı satmadan öncede yenı sahıbıyle sensor taktırdık.:) işin ehli bir lpg ciye git istanbul a yolun düşerse CANDAN mühendislik tek geçerim. geçmş olsun

Aracınız
Honda Jazz
İyice çorba oldu benim için :) ,, sorun LPG sigortasında ise, araç lpg ile nasıl çalışıyordu ?

Bence de sigorta da bi sorun yokdu filtreyi başka bi yerde değiştirdiydim değiştiğim yerde zavolinin programı yokmuş ayar yapmak için sonra biyer bulduk orada lpg ayarı için beyine bağladılar araç gaza geçmedi ötmeye başladı sorun ilk yerde filtreyi ters takmışlar bunu da tabi hemen bulamadılar sigorta muhtemelen o yüzden değişti

Geri