FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Insallah hocam sizden güzel haberler bekliyoruz.
Son güncellemeden sonra tekrar gelen olmadığını belirtti arkadaş. Epey bir sorunu çözdü dediler. Ama benim araçta farklı bir durum çıktı işte. İnşallah bende çözülmüştür diye umut ediyorum.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Son güncellemeden sonra tekrar gelen olmadığını belirtti arkadaş. Epey bir sorunu çözdü dediler. Ama benim araçta farklı bir durum çıktı işte. İnşallah bende çözülmüştür diye umut ediyorum.
Merhabalar uzun süredir bizim model araçlarda forumda hareket görmüyorum. Bunu tüm sorunlarımız bitti diye mi yoksa artık yazmaktan sıkıldık ondan mı diye algilamaliyim. Aracım 10 bin km oldu bakıma gidicegim bende muhtemelen yazılım guncelleyecekler.En son Aracın çekişi düştü deniyordu.En çok siz servise gittiğiniz içi size sormak istedim varmi böyle bir durum yada şikayet.Servis bir şey dedim bu konu hakkında.Simdiden tesekkurler

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
benim araç geçen gün ankara efede 10k bakıma girdi. lpg güncellediler. erken tüpe geçme sorunu geçti.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Son güncelleme gerçekten fark ettirdi, fakat benim aracım adına tam çözüm olmadı. Hala mola sonrası çalıştırmalarda geri vitesten ileri vitese geçtikten sonra kalkış anında ayağımı gaza hafif dokunup çektiğimde motor devrini koruyamayıp stop edebiliyor. Bahsettiğim koşullar da park manevraları yaparken sık sık oluşuyor, yani araba stop edecek mi diye özellikle denemiyorum.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar uzun süredir bizim model araçlarda forumda hareket görmüyorum. Bunu tüm sorunlarımız bitti diye mi yoksa artık yazmaktan sıkıldık ondan mı diye algilamaliyim. Aracım 10 bin km oldu bakıma gidicegim bende muhtemelen yazılım guncelleyecekler.En son Aracın çekişi düştü deniyordu.En çok siz servise gittiğiniz içi size sormak istedim varmi böyle bir durum yada şikayet.Servis bir şey dedim bu konu hakkında.Simdiden tesekkurler
Yok hocam ya artık araçtan soğudum yazasım yok :) Son güncelleme sonrası çekiş azaldı. Ayrıca yakıt tüketimide eskiye göre arttı. Tekrar uzun yola çıkınca tam ölçücem şuan 100km'de 1,5-2 litre benzin harcıyor. Şehir içi lpg 9-10 bandında uzun yolda 7 litre. Bu arabanın lpgsi iş değil. Alacaksın benzinlisini kafan rahat etsin. Bir daha lpg'li araç alırmısın deseler önce beni ezip geçin derim ?

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Yok hocam ya artık araçtan soğudum yazasım yok :) Son güncelleme sonrası çekiş azaldı. Ayrıca yakıt tüketimide eskiye göre arttı. Tekrar uzun yola çıkınca tam ölçücem şuan 100km'de 1,5-2 litre benzin harcıyor. Şehir içi lpg 9-10 bandında uzun yolda 7 litre. Bu arabanın lpgsi iş değil. Alacaksın benzinlisini kafan rahat etsin. Bir daha lpg'li araç alırmısın deseler önce beni ezip geçin derim ?
Valla sıfır araba alıp böyle sorunlar yaşamak gerçekten can sıkıcı. Bende güncelleme yapmayın diyeceğim ben böyle idare ederim diyeceğim ama bakalım ne olacak. 4 ayda 10 bin km oldu yakıt artışı pek işime gelmez açıkçası. Sabahları ilk çalıştırmada arabayi 2000 devirde tutup isitiyorum. Park manevralarinda sabit gaz ile ilerlemeye calisiyorumki stop etmesin diye ama yinede ediyor. Araç hareket etsede park konumunda olsada 1500 devirde sabit gaz verince 2 sn civarında bir tekrar eden bir vuruntu var. Arabanın sorunlarını çözmek yerine onunla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum ? Bir sonraki aracım sanirim elektrikli olur başıma büyük bir olay gelmezse 3. Senesinde elden çıkartırım. Ozamana kadar civic ile devam

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Valla sıfır araba alıp böyle sorunlar yaşamak gerçekten can sıkıcı. Bende güncelleme yapmayın diyeceğim ben böyle idare ederim diyeceğim ama bakalım ne olacak. 4 ayda 10 bin km oldu yakıt artışı pek işime gelmez açıkçası. Sabahları ilk çalıştırmada arabayi 2000 devirde tutup isitiyorum. Park manevralarinda sabit gaz ile ilerlemeye calisiyorumki stop etmesin diye ama yinede ediyor. Araç hareket etsede park konumunda olsada 1500 devirde sabit gaz verince 2 sn civarında bir tekrar eden bir vuruntu var. Arabanın sorunlarını çözmek yerine onunla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum ? Bir sonraki aracım sanirim elektrikli olur başıma büyük bir olay gelmezse 3. Senesinde elden çıkartırım. Ozamana kadar civic ile devam
Bende öyle düşünüyorum hocam. Artık aldık yapacak birşey yok. Benimde 12bin km oldu. Allah'tan honda seveni çok araç elimizde kalmaz ? Sorunları çözmek sorunları kabullenmekten daha zor. Bir firma düşünün ki servis elamanları bomboş insanlar olsun. Ben devlet destekli stajyer falan çalıştırdıklarını düşünüyorum ?

Aracınız
Civic FC5 2020
2021 fe1 almayı düşünüyorum bu sorun çözüldü mü arkadaşlar?

Merhaba
İstanbulda anadolu yakasımda yaşıyorum Aracım yaz boyu uzun yol yaptı desem yanlış olmaz araç 18000 km de şu an silkelemeden dolayı 3000 km de yazılım yapıldı ve sonra damla bayiide 10k bakımda yeni güncelleme olduğu söylendi ve tekrarda son yazılımda yapıldı ve şu ana kadar hiçbir sıkıntı olmadı yaşamadım bilginize havalar soğuyor bakalım nasıl olacak

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba
İstanbulda anadolu yakasımda yaşıyorum Aracım yaz boyu uzun yol yaptı desem yanlış olmaz araç 18000 km de şu an silkelemeden dolayı 3000 km de yazılım yapıldı ve sonra damla bayiide 10k bakımda yeni güncelleme olduğu söylendi ve tekrarda son yazılımda yapıldı ve şu ana kadar hiçbir sıkıntı olmadı yaşamadım bilginize havalar soğuyor bakalım nasıl olacak

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO
Merhaba sizde de Aracın çekişinde ve yakıt tüketiminde değişiklik oldumu.

Geri