FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

DGN

Ad Soyad
Doğan Koçak
Aracınız
Civic FE1 2021
Yarın 1000 km bakımına gidiyorum. Bir çok kişi gibi LPG silkeleme sorununu ben de yaşıyorum. 1000 km bakımına bu sorunla gidip, sorunu çözülen arkadaşlar ne işlem yapıldığını paylaşabilirler mi?

CPH2109 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Yarın 1000 km bakımına gidiyorum. Bir çok kişi gibi LPG silkeleme sorununu ben de yaşıyorum. 1000 km bakımına bu sorunla gidip, sorunu çözülen arkadaşlar ne işlem yapıldığını paylaşabilirler mi?

onlardan şunu isteyin; araç durur vaziyetteyken devir 1000in altına inmeden tüpe geçmesin. seyir halindeyken de 1500 devirde silkelemesin.

Ad Soyad
Mustafa Çelik
Aracınız
Civic FE1 2021

2 güncelleme var şu anda benim bildiğim. 1. Si motor soğukken yani mavi ışık yaniyoken LPG ye geçme sorunu. 2. Si 1200 1700 devir aralığında silkeleme sorunu. 1. Güncelleme bende yapıldı ama 2. Güncelleme sonradan geldiği için gidemedim. Sizde 2 güncelleme aynı anda yapılabilir.yapilan işlemleri Buradan paylaşırsanız sorun yaşayanlar için ışık olabilir.

DGN

Ad Soyad
Doğan Koçak
Aracınız
Civic FE1 2021
2 güncelleme var şu anda benim bildiğim. 1. Si motor soğukken yani mavi ışık yaniyoken LPG ye geçme sorunu. 2. Si 1200 1700 devir aralığında silkeleme sorunu. 1. Güncelleme bende yapıldı ama 2. Güncelleme sonradan geldiği için gidemedim. Sizde 2 güncelleme aynı anda yapılabilir.yapilan işlemleri Buradan paylaşırsanız sorun yaşayanlar için ışık olabilir.
LPG sorunuyla ilgili yazılım güncellemesi kontrolü yapıldığını ve en son çıkan güncellemenin yapıldığını söylediler. Şimdilik durum iyi gibi. Rölantide yine hafif bir titreme var ama önceki gibi silkeleme durumu olmuyor.

Ad Soyad
Mustafa Çelik
Aracınız
Civic FE1 2021
LPG sorunuyla ilgili yazılım güncellemesi kontrolü yapıldığını ve en son çıkan güncellemenin yapıldığını söylediler. Şimdilik durum iyi gibi. Rölantide yine hafif bir titreme var ama önceki gibi silkeleme durumu olmuyor.

Daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Serviste neler yapıldı tam olarak. Ve şu an 1200 1700 devir aralığında deneme yaptınız mı. Titreme vs var mi.

DGN

Ad Soyad
Doğan Koçak
Aracınız
Civic FE1 2021
Daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Serviste neler yapıldı tam olarak. Ve şu an 1200 1700 devir aralığında deneme yaptınız mı. Titreme vs var mi.
LPG ile ilgili sadece güncelleme yapıldı. 1200-1700 devir arası test etmedim ama ilk çalıştığındaki ve rölantideki silkeleme durumu şimdilik düzelmiş gibi görünüyor. Ancak aracın turbo performansında bir azalma var gibi hissettim. Güncelleme yaptıran diğer arkadaşlarda böyle bir durum var mı acaba ?

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
LPG ile ilgili sadece güncelleme yapıldı. 1200-1700 devir arası test etmedim ama ilk çalıştığındaki ve rölantideki silkeleme durumu şimdilik düzelmiş gibi görünüyor. Ancak aracın turbo performansında bir azalma var gibi hissettim. Güncelleme yaptıran diğer arkadaşlarda böyle bir durum var mı acaba ?

Uzun kullanımınızdaki gözlemleriniz nasıl acaba? Bir de sizin aracınızda hiç daha önce stop etme oluyor muydu?

DGN

Ad Soyad
Doğan Koçak
Aracınız
Civic FE1 2021
Uzun kullanımınızdaki gözlemleriniz nasıl acaba? Bir de sizin aracınızda hiç daha önce stop etme oluyor muydu?
Şu an ilk çalıştığında silkeleme olmuyor ancak rölantide yine titreme oluyor. Daha önce 2 kez stop etme durumu olmuştu bende de. Güncellemeden sonra olmadı ama henüz.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Teşekkürler cevabınız için.
Bu sorunlarla ilgili Honda Türkiye’ye iki defa mail attım, ilk mailin üzerinden 3 hafta geçmiş olmasına rağmen hala cevap vermediler. BrcTürkiye’ye de mail attım aynı gün içerisinde cevap verdiler, bu sorunlarla ilgili çalışmalarının olduğunu belirttiler fakat çözüm için bir tarih veremeyeceklerini söylediler.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba Arkadaşlar bende bugün 1000km bakımı için serviste gittim. Bende de bahsettiğiniz sorunlar var. Bunları dile getirdim. Aldığım cevapları size ileteyim. Şu an BRC W309 kodlu yazılımı geliştiriyormuş W308 kodlu yazılım sorunlara çare olmamış, bu nedenle artık kurmuyorlarmış. Yeni yazılım çıkınca haber verecekler ve yükleyecekler. Düşük hızlardaki silkeleme sorunu içinde bir çözüm olmadığını aracı bu şekilde kullanmamız gerektiğini belirtiler. Sorunun kaynağını sorduğum da VTEC kaynaklı dediler. Benzinde çok nadir hissedersiniz dediler ama Lpg de daha bariz oluyormuş ve olmayada devam edecekmiş. Krank milindeki bir yapıdan dolayı belli zamanlarda bu mildeki bir bölgeye denk gelen boşluk gibi bir şeyin buna sebep olduğunu belirttiler. Değişken zamanlı sistem sanırım lpg düzgün çalışmıyor sanırım. Yeni bir bilgi alırsam sizlerle paylaşırım.

Bu arada benim aracım premium model, bu modele park sensörü takabilirmiyiz dedim hayır dediler.Bu şu an için hayır mı yoksa bundan sonra hiç bir şekilde takılamayacak bir hayır mı dedim.Bundan sonrasıda dahil takılamayacak dediler.Benim kastettiğim orjinali gibi bir park sensörü idi.Elegance donanımdaki parçaları şimdilik eklemenin bir yolu yok sanırım.

Geri