fe1 kalkışta alttan ses geliyor.

Ad Soyad
fatih atay
Aracınız
Civic FE1 2021
dostlar merhaba
fe1 5000 km aracım kalkışta genelllikle 20 km hıza çıkınca sol alttan tahminen geldiğini düşündüğüm bi ses alıyprum?
daha önce yaşayan var mı?
ne önerirsiniz?
egzoz boşta sallanınca çıkan sese benziyor. ve 20 km geçince duyulmuyor.

Çözüm
arkadaşlar, kışlıkları değiştirdim, araçtaki sesler baya azaldı.(usta haklıymış:)) 17 km ve 30 km de olan sesler gitti. çok garip ama iki gündür sürüyorum ses yok. özellikle o hızlarda deniyorum kayboldu şu an iyi. laufenn aldım bu arada. şimdilik sorun yok. metalik bir sese benziyordu ama kayboldu.
Ad Soyad
mustafa kerim kandil
Aracınız
Civic FE1 2022
malesef bi çözüm yok
bir gece serviste bırakmama rağmen sesi de duyamadılar çözüm de yok
ben kendim video çektim ustaya zor bela dinlettim ama yok malesef o ses ile yaşamayı öğrenmeliyim sanırım.
2 kez servise gittikten sonra honda türkiyeyi aradım sorunum çözülmüyor diye. tekrar servise yönlendirdiler.3. kez servise gittim. bu süreçte kendim de test ettim. sadece motor soğukken yapıyor. 0-10 arası soldan trim titreme, bu hızdan hemen sonra gaza basınca 20 km ye kadar tak-lak benzeri ses geliyordu. ben ustalara sesleri duyurdum. 5 gün serviste kaldı. 2 ses için de giderildi diye evrak verdiler aracı teslim aldım. maalesef yine devam ediyor. tekrar servise gittim bu aracın sorunları devam ediyor diye. bize honda türkiyenin bize söylediği yerlere izolasyon yaptık başka sorun göremedik aracı teslim ettik dediler. şaka gibi araç yapılmadan yapıldı diye teslim edildi. sürekli yapmadığı için sesin kaynağını bulamıyoruz isterseniz honda türkiyeden teknik ekip çağıralım dediler. yalnız bir araba için bir kez geliyorlar sesi duyuramazsanız yapacak bir şey kalmıyor dediler. muhtemelen teknik ekip çağıralım diyecem çünkü bu sesle yaşamak istemiyorum bu şekilde satmak da istemiyorum alacak kişiye de yazık

Ad Soyad
Kamil Huseynli
Aracınız
Civic FE1 2021
Düşük hızda trim sesi bende duydum. 2 haftadır sesi arıyorum ve sonunda buldum. Ses tam olarak aracın içinden, sol direkte (a sütünü)-dan geliyor. Daha doğrusu sütünü kaplayan plastik aksamın, nerdeyse ön camla birleştiği noktada, sütünla plastik arasında kalan gevşeklikten, elimle sıkıştırtığımda trim sesi kesiliyor, sesi kesmek için servise gitmeye daha vakit bulamadım.

Ad Soyad
fatih atay
Aracınız
Civic FE1 2021
Düşük hızda trim sesi bende duydum. 2 haftadır sesi arıyorum ve sonunda buldum. Ses tam olarak aracın içinden, sol direkte (a sütünü)-dan geliyor. Daha doğrusu sütünü kaplayan plastik aksamın, nerdeyse ön camla birleştiği noktada, sütünla plastik arasında kalan gevşeklikten, elimle sıkıştırtığımda trim sesi kesiliyor, sesi kesmek için servise gitmeye daha vakit bulamadım.
merhaba bahsettiğiniz ses düşük hızda mı oluyor?
genelefe 15-20km/h ile hiderken ve soğuk havada artıyor

Ad Soyad
hakan
Aracınız
Civic FE1 2021
17 ve 30 km de sabit hızda giderken aynı ses var bende servise sordum. lastiktir dedi. şanzımansa bile garantili dedi. öyle sürüom çok rahatsız edici...

Ad Soyad
Yunus Nar
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba bahsettiğiniz sorun şuan bende de mevcut. Sağ taraftan geliyor tam emin olmamakla birlikte (kalan son yer orası) a sütunu diye düşünüyorum çünkü dediğiniz gibi ön camla birleşen kısımda hafif boşluk var gibi sanki o titreşim yapıyor bozuk yolda düşük hızda. Sorunu çözdünüz mü?

Ekli dosyalar

• 3C3EE122-7D3C-49AC-988C-D922C5953440.jpeg
    3C3EE122-7D3C-49AC-988C-D922C5953440.jpeg
    169.7 KB · Görüntüleme: 11
Ad Soyad
hakan
Aracınız
Civic FE1 2021
arkadaşlar, kışlıkları değiştirdim, araçtaki sesler baya azaldı.(usta haklıymış:)) 17 km ve 30 km de olan sesler gitti. çok garip ama iki gündür sürüyorum ses yok. özellikle o hızlarda deniyorum kayboldu şu an iyi. laufenn aldım bu arada. şimdilik sorun yok. metalik bir sese benziyordu ama kayboldu.

Çözüm
Geri