FE1 Periyodik Bakım & Yağ Değişimi

Ad Soyad
Ömer Boya
Aracınız
Civic FE1 2021
Konu periyodik bakım olduğundan yağdan bağımsız bir soru sormak istiyorum. Fe1 182Lik araba aldım 3000kmde. Benden önceki sahibi arabada sigara icmis. Detaylı temizlik ile bu kokuyu çıkaracağım ama polen filtresini de değiştirmek istiyorum. Bu filtreyi servis dışında biryerden bulabilir miyim. Aşırı derecede alerjin bir insan olarak marka model tavsiye edebilecek var mi?

Bildiğim kadarıyla bu filtreyi servis de 20bine kadar değiştirmiyor. O kadar süre beklemek istemiyorum

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Mann marka filtre iyidir. Alternatif olarak da Filtron. Mann için önerim : Polen Filtresi

Ölçü bilgileri: Ölçüler

Sizin mevcut olanı çıkarıp ölçün, teyid ettikten sonra alabilirsiniz. Şu an filtre satan yerlerin listelerinde görünmüyor FE1 kasa. Belki eski kasayla aynıdır.

@Daywalkerr

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
merhaba, turbo motorlar için yani FE1 kasanın tüm motorları için 1 yıl veya uyarı ışığı ne zaman yanarsa bakım yapılır diyor. neden 10.000km de bakıma giriliyor bilen var mı?

1653474645934.png

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
merhaba, turbo motorlar için yani FE1 kasanın tüm motorları için 1 yıl veya uyarı ışığı ne zaman yanarsa bakım yapılır diyor. neden 10.000km de bakıma giriliyor bilen var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 268599
Bildiğim kadarıyla uyarı ışığını servis ayarlıyor. Onlar da Türkiye ağır koşullar olduğu için 10.000 km yapıyorlar muhtemelen.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa Çelik
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçen gün 1000 KM kontrolü için servise gittiğimde periyodik bakım fiyatı ve değişimde hangi yağ kullanıldığı bilgilerini aldım.

ExePlus için ilk 10.000 KM bakımına 2750 TL fiyat verildi.

Yağ olarak Petrol Ofisi 0-20 kullanıyoruz denildi.

Bundan önceki araçlarımın tüm yağ değişimlerinde kendi yağımı servise götürmüşlüğüm var ( Motül ) hiçbir sorun da yaşanmadı.

Yetkili kişi " getirilen yağı iş emrinde belirtir bakımı yaparız ancak motorda bir sorun çıkarsa garanti dışı kalır" şeklinde konuşunca lafı daha fazla uzatma gereği duymadım.

Müşterinin gözünü korkutma maksatlı bu ifadeleri çok yersiz buluyorum.

Öncelikle aracımda yağ tercihim 0-20 değil 5-30 olur . Daha düşük emisyon oranı , daha az yakıt tüketimi , soğuk marşda daha kolay çalışma ve daha erken ısınma gibi avantajlarından dolayı 0-20 yağ önerilse de yaşadığım yerde bahar ve yaz mevsimiyle birlikte 0-20 nın ince kalacağını, devirli kullanımda 5-30 un 0-20 den daha iyi yağlama yapacağını düşünüyorum. Kaldı ki tüm soğuk marşlarda en az 2-3 dakika motorun ısınmasını bekleyen biriyim. Japon mühendis aracın kitapçığına kullanılabilecek yağ sınıflarını ve speklerini ( 0-20 , 0-30, 5-30 ACEA C2-C3-C5) belirtmişken servisin " 0-20 kullanılması gereken yağ" diye diretmesi de anlamsız kalıyor.

Tüketici olarak Petrol Ofisi yağına da olumlu bakmıyorum.

Orjinal kolisinde satın almış olduğum 5lt lik Elf Fulltech LLX 5w-30 ACEA C3 yağım var. Bakımlarda bu yağı kullanacağım.

FE1 yada önceki kasa için yağ değişimlerinde tercihiniz ne olmuştu? Önerileriniz ne olur?
Petrol ofisi yağı kullanan hangi şube bilgi verirmisiniz

Ad Soyad
Mehmet Kemal demir
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracın bakımı bugün yaptırdım. 2030 küsür TL tuttu. Mutluhanda yaptırdım. Araç 24000 de. Randevu alırken 2040 TL dediler sonrasında servis danışmanında kayıt artırırken 2250 TL gibi bir rakam söyledi. Bende kendisine 2040 TL demiştiniz dedim. Hatta nakitte iskonto uyguluyoru dediniz dedim. Sonrasın da o zaman 2040 TL yapıyorum dedi. Anlam veremdedim. Tamam desem 2250 ödeyecektim. Değişik. Lakin araç 2021 model ikici el adlım. Sanrım benden önceki Sahibi film çektirmiş camlara. Kötü işçilik yapılmış. Sürücü tarafındaki cama film yapmam derken soketleri kırmış. Kapıyı kapatırken esneme yapıyordu. Onu söylemiştim servise garantiden yapmışlar. Hoşuma gitti. Yani kullandı tarafından yapılan hatayı servis garanti kapsamında düzeltti. Titremem stop etme sorunları vardı. Hareket halinde silkeleme. İlk dneeyimime göre düzelmiş gibi. Günceleme yapmışlar LPG sorunsalı nedeniyle.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ozgur dedekorkut
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracın bakımı bugün yaptırdım. 2030 küsür TL tuttu. Mutluhanda yaptırdım. Araç 24000 de. Randevu alırken 2040 TL dediler sonrasında servis danışmanında kayıt artırırken 2250 TL gibi bir rakam söyledi. Bende kendisine 2040 TL demiştiniz dedim. Hatta nakitte iskonto uyguluyoru dediniz dedim. Sonrasın da o zaman 2040 TL yapıyorum dedi. Anlam veremdedim. Tamam desem 2250 ödeyecektim. Değişik. Lakin araç 2021 model ikici el adlım. Sanrım benden önceki Sahibi film çektirmiş camlara. Kötü işçilik yapılmış. Sürücü tarafındaki cama film yapmam derken soketleri kırmış. Kapıyı kapatırken esneme yapıyordu. Onu söylemiştim servise garantiden yapmışlar. Hoşuma gitti. Yani kullandı tarafından yapılan hatayı servis garanti kapsamında düzeltti. Titremem stop etme sorunları vardı. Hareket halinde silkeleme. İlk dneeyimime göre düzelmiş gibi. Günceleme yapmışlar LPG sorunsalı nedeniyle.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba. Araciniz fe1 kasa mi? Bakim fyati oldukca dusuk geldi bana.

Geri