Fe1 Titreme Sorunu

Aracınız
Civic FD6 2007
Herkese selamlar. Dün itibariyle 2021 Fe1 premium araç sahibi oldum. Araç 16bin km de.

Dün benzinde kullandım aracı. Gece gaz alıp gazda bıraktım. Sabah aracı çalıştırdıktan sonra mavi hararet ışığı yandı bir süre sonra söndü. Belki olması gereken de budur, bilmiyorum.

Bundan da ziyade devir ibresi sürekli 1 seviyelerinde seri bir şekilde igidip gelerek titreme yaptı. Sabah gazda çalışmasından mıdır bilemedim.

Rampada da çekerken ara ara gaz verir gibi, gidip gitmeme arasında kalır gibi oldu. Daha sonra açıldı araba.

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba hayırlı olsun,

Mavi hararet ışığı normaldir, genelde hava sıcaklığı 15 derecenin altında ise yanar ve ısınınca söner kışın daha fazla rastlarsınız.
FE1 titreme problemine gelince, kronik bir sorundur tüm FE1 ler ne yazık ki bu problemden muzdarip olup kimisi serviste ve LPG firmalarında bazı yazılım ayarlarıyla düzeltildiğini belirtmişlerdir ancak tam anlamıyla bitmiyor ama azalıyor diye biliyorum.

Servise problemi iletirseniz ilgileneceklerdir.

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba hayırlı olsun,

Mavi hararet ışığı normaldir, genelde hava sıcaklığı 15 derecenin altında ise yanar ve ısınınca söner kışın daha fazla rastlarsınız.
FE1 titreme problemine gelince, kronik bir sorundur tüm FE1 ler ne yazık ki bu problemden muzdarip olup kimisi serviste ve LPG firmalarında bazı yazılım ayarlarıyla düzeltildiğini belirtmişlerdir ancak tam anlamıyla bitmiyor ama azalıyor diye biliyorum.

Servise problemi iletirseniz ilgileneceklerdir.

İlginiz için teşekkür ederim hocam. Mavi ışığa çok takılmadım ancak devirdeki dengesizlik ve titreme beni biraz düşündürdü açıkçası. Yarın sabahta yine aynı şekilde bir titreme olursa servis yolu gözüktü demektir.

Rampada benzini bitmiş araba gibi gitme konusunda bilginiz var mı acaba ?

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
İlginiz için teşekkür ederim hocam. Mavi ışığa çok takılmadım ancak devirdeki dengesizlik ve titreme beni biraz düşündürdü açıkçası. Yarın sabahta yine aynı şekilde bir titreme olursa servis yolu gözüktü demektir.

Rampada benzini bitmiş araba gibi gitme konusunda bilginiz var mı acaba ?

çekiş sorunu sadece LPG iken yapıyorsa regülatör ve enjektör sorunudur. şu şekilde anlatayım;

Araç lpg iken gaza bastığınızda hafif hissettirecek şekilde araç ÖNE İTİP sonra birden bırakıyor gibi yapıyorsa kesin olarak regülatör veya enjektör sorunudur, aracı BENZİNE aldığınızda gayet güzel çalışması lazım hiç problem olmamalı.
eğer dediğim gibi ise aracınızın regülatör diaframı delinmiş ve enjektörleriniz tıkanmış olabilir, bunun nedeni kötü yakıt olarak aktarılıyor.
Dediklerimi deneyip olay sadece lpg de oluyorsa servise gidip sorunu anlatın onlar söküp inceler ve garanti kapsamında değişirler.

Aracınız
Civic FD6 2007
çekiş sorunu sadece LPG iken yapıyorsa regülatör ve enjektör sorunudur. şu şekilde anlatayım;

Araç lpg iken gaza bastığınızda hafif hissettirecek şekilde araç ÖNE İTİP sonra birden bırakıyor gibi yapıyorsa kesin olarak regülatör veya enjektör sorunudur, aracı BENZİNE aldığınızda gayet güzel çalışması lazım hiç problem olmamalı.
eğer dediğim gibi ise aracınızın regülatör diaframı delinmiş ve enjektörleriniz tıkanmış olabilir, bunun nedeni kötü yakıt olarak aktarılıyor.
Dediklerimi deneyip olay sadece lpg de oluyorsa servise gidip sorunu anlatın onlar söküp inceler ve garanti kapsamında değişirler.

Çok teşekkürler. Yarın benzinde bineyim öyle bakayım bi. Dediğiniz gibi şahlanacak gibi yapıyor ancak bırakıyor kendini. Özellikle rampada yapıyor bunu.

Geri