Fiyat nasıl arkadaşlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
selam aracı tekrar satılığa çıkardım; yaklaşık 3 gün oldu ama hiç mesaj bile gelmedi.sadece 7 favori var..fiyatı da makul tutmaya çalıştım ama emin değilim. fiyat yüksek mi? piyasa mı durdu ? kafam daki son rakam 290 bin; daha altına vermek istemiyorum.
sizler ne dersiniz ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yakıt fiyatları artıp kredi faizleri yükselince piyasa durdu, 370bine 2019 makyajlı kasa FC5 bulunabiliyor (tabi hafif kazaları mevcut). Yaza doğru dövizde bir gevşeme olmazsa piyasa biraz hareketlenir ve istediğiniz fiyata satabilirsiniz ama şu anki durumda bayağı uzun süre beklemeniz olası.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Piyasalar bayağı durgun,çok cazip olmadığı sürece kimse araç almıyor.Satılan araçlarda 20-50 bin arası düşük yazılınca satılıyor.En azından takip ettiğim ilanlar bu şekilde satıldı.Mesela ağır hasar kayıtlı 450.000 yazanda var.10000 tramerli 420 yazanda,ilginçtir ki ikisi de satılmıyor.

Aracınız
valla piyasada bir dengesizlik var gerçekten de; bende takip ediyorum ; çok abartılı rakamlar yazanlar da var; tabi kisatılmıyor..nispeten makul olanlar bile uzun süre alıcı bekleyebiliyor...

Ama kredi faizleri düşer yada vadeleri uzarsa; piyasa hareketlenirse bu defa da fiyatlara kesin artış gelecek.

o yüzden bende aracımı satabilirsem; 3 e 5 e bakmadan gözümü karartım FK 7 almak istiyorum. bakalım nasip-kısmet biraz da.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Mesela bugün kendi aracımın aynısı 15-20 binde olanı vardı ve fiyatı çok cazipti.Bugün ilan girildiği gibi satıldı.Hatta kendi aracımı takas edip km'yi düşürecektim.

valla piyasada bir dengesizlik var gerçekten de; bende takip ediyorum ; çok abartılı rakamlar yazanlar da var; tabi kisatılmıyor..nispeten makul olanlar bile uzun süre alıcı bekleyebiliyor...

Ama kredi faizleri düşer yada vadeleri uzarsa; piyasa hareketlenirse bu defa da fiyatlara kesin artış gelecek.

o yüzden bende aracımı satabilirsem; 3 e 5 e bakmadan gözümü karartım FK 7 almak istiyorum. bakalım nasip-kısmet biraz da.
O zamanki şartlarda üçe beşe bakmayip arayana satsaydiniz yani hemen aradılar zam yapıyım demeseydiniz anında istediğiniz aracı alabilirdinizsimdi kimsede yüklü para yok arayan soran zor oluyo şu dönemde durağan ikinci el piyasası ha siz bekledikçe sıfır artacak bu sefer fazlasına satiyim demezseniz indirim yaparsanız belki dikkat çeker yoksa uzun süre( en a 3 ay) beklersiniz soyliyim

Aracınız
O zamanki şartlarda üçe beşe bakmayip arayana satsaydiniz yani hemen aradılar zam yapıyım demeseydiniz anında istediğiniz aracı alabilirdinizsimdi kimsede yüklü para yok arayan soran zor oluyo şu dönemde durağan ikinci el piyasası ha siz bekledikçe sıfır artacak bu sefer fazlasına satiyim demezseniz indirim yaparsanız belki dikkat çeker yoksa uzun süre( en a 3 ay) beklersiniz soyliyim

valla ilanı vereli 15 gün oldu; hiç arayan soran-fiyat teklif eden dahi yok... o zaman ki şartla neyi kastettiniz anlayamadım ?

bence şu benzin fiyatlarından sonra atmosferik + otomatik vitesli hemen her araç aynı kaderi yaşayacaltır. Belki LPG dönüşümü olanlar bir nebze daha rahat satılabilir.

ywzckr

0
valla ilanı vereli 15 gün oldu; hiç arayan soran-fiyat teklif eden dahi yok... o zaman ki şartla neyi kastettiniz anlayamadım ?

bence şu benzin fiyatlarından sonra atmosferik + otomatik vitesli hemen her araç aynı kaderi yaşayacaltır. Belki LPG dönüşümü olanlar bir nebze daha rahat satılabilir.

Hocam ilk yazınız burda 185 civarları 3-4 ay önce arkadaşın kastettiği odur. Şuanki fiyatınız 290 civarı, bu 3-4 aylık sürecteki en yüksek dönemi baz alarak fiyat yazmışsınız o fiyatı veren şuan çıkmaz. Vavacarsda 2015-2016 manuel corolla 230-240 civarında, 220 ye 2019 dizel clio var bunlar hiç uğraşmadan satın alınabilecek araçlar. 2012 bizde arkadaşa baktık ama 180-250 bandında çoğu araç sahibindende 10 yaşında araç için o fiyata satmanız zor bence, bizim baktığımız 2012 ler de satılmıyor şuanda belki hatasız boyasız olsa satılan vardır ama kazasız daha denk gelmedim ben sahibindende kazalı araçlara da o fiyatlar bence çok. Hatasız yeni model araç almak düşük model de olsa daha mantıklı bence çoğu insan da bunu yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam ilk yazınız burda 185 civarları 3-4 ay önce arkadaşın kastettiği odur. Şuanki fiyatınız 290 civarı, bu 3-4 aylık sürecteki en yüksek dönemi baz alarak fiyat yazmışsınız o fiyatı veren şuan çıkmaz. Vavacarsda 2015-2016 manuel corolla 230-240 civarında, 220 ye 2019 dizel clio var bunlar hiç uğraşmadan satın alınabilecek araçlar. 2012 bizde arkadaşa baktık ama 180-250 bandında çoğu araç sahibindende 10 yaşında araç için o fiyata satmanız zor bence, bizim baktığımız 2012 ler de satılmıyor şuanda belki hatasız boyasız olsa satılan vardır ama kazasız daha denk gelmedim ben sahibindende kazalı araçlara da o fiyatlar bence çok. Hatasız yeni model araç almak düşük model de olsa daha mantıklı bence çoğu insan da bunu yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
evet 3-4 ay önce fiyatlar bambaşkaydı; ama en çalkantılı dönemdi diyebilirim. Bir günde araçlara 20 şer 30 ar bin TL zam geliyordu. Bende doğal olarak terreddüt ettim; insanlara da güvenemedim açıkçası; kendi aracımı satsam alacağım aracın ya fiyatı artıyordu; yada insanlar da satmaktan vazgeçebiliyordu.
Sıfırlara gücüm yetmiyordu.
Piyasanın oturmasını beklemenin daha mantıklı olacağını düşündüm.kader kısmet diyelim.
o dönemde 240-250 binlere Civic Sportlar bulunabiliyordu; bugün muadilleri 400 Bin bandına gelmiş; genel anlamda 2. el piyasası doalrın 16 - 17 TL civarına göre fiyatlanmış durumda; ve kimse de fiyatlarını kaydadeğer şekilde indirmiyor.fiyatlarşişik-piyasa durgun; stagflasyonu yaşıyoruz.
şimdi ben bu piyasada da aracımı 250 bine satsam; zararlı çıkarım.

buyrun vavacars

301 bin istemiş..

KAfamda ki fiyatı veren olursa satarım, model yükseltirim... yoksa da seçimi beklerim; seçimlere yaklaşırken ÖTV de kaydadeğer bir indirim-güncelleme geleceğini umuyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri