fiyat ne kadar etkilenir

Aracınız
Civic FC5 2018
merhaba 2018 15.000 de aracım var bakımı için servise götürmedim garantiden çıkmıştır. satarken değeri sizce ne kadar düşer?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sattığınız zaman, koşul ve alıcısına bağlı.

gunesec

Özel Üye
merhaba 2018 15.000 de aracım var bakımı için servise götürmedim garantiden çıkmıştır. satarken değeri sizce ne kadar düşer?

Diyelim ki aracınız kusursuz. Tam benim aradığım ayarda. Garantisinin bitmiş olduğunu varsayıyorum. Ben sizin aracınız servise gitmedi diye fiyat kırmam. Ya da muadillerinden aşağı fiyat vermem. Az biraz oynar belki ama öyle çok fark olmaz.

Aracınız
Aynı şartlarda, aynı koşullarda, aynı fiyatta olduğu zaman tabiki yetkili kontrolünde olan tercih edilir. Fakat illede yetkili garantili olsun diye araç arayışına girip aldıktan bakımlar pahalı diyerek kendisi direk ustasına gidenlerde çokça var
Genelde araç yeni alındığında ilk 2-3 yıl gidiliyor sonra dışarı tercih ediliyor.
Yarım parça boya, birkaç göçük düzeltme, 500 tl tramer, servis plakalığı, yetkili servis bakımı...
fiyat kırma politikası alıcı için gitdide artıyor ve satıcı olarak düşündürüyor. Rötüş sayısına kadar düşülüp yolda taş sıçratan araçla kavgaya kadar gider bu iş.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Artık arabalara az paralar verilmiyor neredeyse evlerle arabalar aynı paraya yaklaştı o yüzden o kadar büyük paralar verince insan bir sahtekarlığa denk gelmek istemiyor. Sözüm yanlış anlaşılmasın kendi adıma konuşuyorum fb7'yi alırken servis bakımlı olmasına dikkat ettim çünkü bakim periyodlari gün gün km km kayıtlıydı ama özel servis bakımlı olan araçlarda herhangibir kayıt yoktu satıcının sözüne inanmam gerekiyordu. Km düşürme olaylarını yakın çevremde gördüğümden yetkili servis bakımlı araba tercih etmiştim. Bunlardan ötürü yetkili servis bakımlı araba özel servis bakımlı arabadan daha pahalıya satılır 'bence'.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
15binde de olsa bence bir şekilde de olsa servisle görüşüp anlaşılabilir bu konuda. Sizin ya da sonraki sahibinin yararına olabilir beklenmeyen bir arıza durumundaki garanti kapsamı... Bu yüzden çevrenizdeki servisleri bir arayıp görüşün, bahane belirtin. Pandemi vs. durumunu öne sürerek. Belki bakım yapıp garantiyi devam ettireceklerdir ama 2 sene geçtiği için ihtimal düşüyor...

Aracınız
Civic FC5 2018
15binde de olsa bence bir şekilde de olsa servisle görüşüp anlaşılabilir bu konuda. Sizin ya da sonraki sahibinin yararına olabilir beklenmeyen bir arıza durumundaki garanti kapsamı... Bu yüzden çevrenizdeki servisleri bir arayıp görüşün, bahane belirtin. Pandemi vs. durumunu öne sürerek. Belki bakım yapıp garantiyi devam ettireceklerdir ama 2 sene geçtiği için ihtimal düşüyor...
iki sene değil ilk bakımı serviste yaptırdım bu mayıstada ikinci yıldan girmesi gerekiyordu götürmedim

Geri