Fk7 ayak aydınlatma

Arkadaşlar 2018 Civic sport sahibiyim garajda geçen 6 saat sonrası bu mutluluğumu sizde görün istedim :) kabloları gizlemek çok zaman aldı ve maliyet sadece 7 TL :)
(5 lira kırmızı LED + 2 lirada makaron + 6saat iscilik = mutluluk bence saygılar herkese.
Merak ettiğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.IMG_20200403_235231.jpegIMG_20200403_234758.jpegIMG_20200403_234708.jpegIMG_20200403_234644.jpegIMG_20200403_234623.jpegIMG_20200403_234533.jpegIMG_20200403_234353.jpeg

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam gayet guzel de nasıl yaptın, elektrıgı nerden aldın .. anahtarlı mı yaptın nasıl oldu bu şimdi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Elinize, emeğinize sağlık çok güzel olmuş.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Elinize sağlık
Ambiyans çok güzel olmuş.
Daha fazla detay paylaşırsanız bizde düşük maliyete aynısını yaparız
Selamlar

İç aydınlatma ampullerim komple LED olduğu için hatta hiç yüklenmiyor ve dolayısıyla tavan lambasindan alabildim enerjiyi. Videolu bı şekilde anlata bilirim ancak gün içerisinde atmaya çalışacağım

Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle iyi akşamlar. İç aydınlatma lambaların LED olduğu için tavan lambasinda 30cm kadar kırmızı ledim vardı bı deneyeyim dedim yaktı. Tahmin ettiğim gibi oldu. 12v taşıyacak kadar ince zil kablolariyla tavan lambasini söküp oradan klavuz gibi döşemeye Tavan sacı arasından ilerlettim. Sürücü ve arka yolcu kapısı arasından direk üstünden kablo çıktı. Oradan kapı fitilleri o çıkarttım o boşluktan aşağıya doğru indi.emniyet kemer mekanizmasindan doğru bı hat aldım ve sürücü koltuğu ileri geri kizaklarinin iç yüzüne 3 adetli bir grup kedi kesip montajını yaptım(1.hat). Hattımız aynı şekilde devam ediyor sürücü eşiğinden doğru. Oradan kaput açma kolunun olduğu kaplamanın arasından döşeme içine giriyor ve pedallarla falan hiç alakası kalmamış oluyor. Tam gaz pedalının üstünden ucu cikiyor . Ve hemen üzerine bir grup LED daha yapıştırıyoruz ve vitesin arkasındaki aşağıya inen boşluğun görünmeyen iki kabloyu sıkıştırmaya yarayan yere de bı tane yapıştırıyoruz orda ek yeri var oradan da vites kedinin kablosu geliyor ve gaz pedalının ordakiyle birleştiriyoruz ek yerlerinin içine saklayarak. Bu İki ledide (gaz pedalı ve vites) çıkarttığımız uca ekleyip bu ucu ön yolcu bölümüne sokuyoruz. Yolcu ledinide gelen hatta ekleyip gelen hattı devam ediyoruz, ayak ucunda halinin bittiği yerden halıya sokarak.yolcu esiginden devam ederek ön yolcu kizzaginin iç bölümüne son grubunda montajını yapıp bitiriyoruz. Bu arada yaptığımız bütün ekleri birbirine sarıp lehim yaptım ve çalışma alanları ekler çok ince olduğu içinde Makaron kullandım. Ve bütün ledler i eklerken tavan lambasini yanar vaziyette yaptım + ve - yi karıştırmamak için çünkü kullandığım kablolar rengarenkti. Tek söküp taktiğin kapı conralari oldu eşikleri dökmeden keskin olmayan plastik malzemeyle yer yer elimle soktum boşluklara. Tek başına biraz zaman alıyor ama bu corona günlerinde hiç de dokunmadı can sıkıntımı aldı. İstediğiniz yerin fotosunu videosunu da atabilirim. Kolay gelsin :)

Babamda crv var ve ondaki orjinalde olan ayak aydınlatmalar devamlı yanıyor ben devamlı yanmasını istemediğim için Tavan lambasına bağladım. Ama istediğim zaman tavan lambasindan ayrıca yaka bilmem için biseylerde düşünüyorum.

Geri