Fk7 benzin depo girişi benzin kokusu

Aracınız
Civic FC5 2017
Fk7 aracı aldığımdan beri yaşadığım temel kronik sorun: depo girişinden gelen benzin kokusu. Bu yüzden geçen sene benzin depo girişini değiştirdim. Fc5 ve Fk7 lerdeki depo girişinde 2 tane kapak ( tıpa ... Her ne illetse) var. 2. Tıpa nin etrafında plastik veya kauçuk tarzı bir conta var. O conta olmadığı zaman koku geliyor. Gözle görmek çok zor el veya parmak yordamıyla hissedebilirsiniz. Zaten o ikinci tıpayı içe doğru ittirdiğiniz zaman basınçlı hava veya benzin buharı dışarı çıkıyorsa o conta yerinde duruyor demektir. Şimdi sorun şu : ben yıl önce değiştirdim conta vardı ve koku yoktu. Ancak yaklaşık 2 aydır yine koku gelmeye başladı. Kontrol ettiğimde o conta yoktu. Zaten değiştirilen parçada gördüm incecik kağıt gibi dandik bir şey.şimdi bu contaya ne oluyor anlamadım .kopup depoya mı gidiyor. Koparsa zaten direkt depoya gider. Veya eriyor da kayboluyor mu. Aracı güneşe parkettigımde yoğun bir koku geliyor. Işıklarda durduğumda camlar açıksa benzin kokusu... Başka bu sorunu yaşayan var mı. Fc5 ve Fk7 hb lerde aynı depo girişi var. Farklı değil.

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Mustafa42 Hocam 4 yıldır kullanıyorum, benzin kokusu sorunu yaşamadım. Belkide araç lpg olduğu için uzun aralıklarla benzin almamdan dolayı dediğiniz conta sağlam kalmış olabilir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Merhaba, yaşadığınız sorun için üzgünüm. 2 aydır yoğun olarak (11 bin km) kullandığım FK7 HB aracımda böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Ad Soyad
Engin Akarsu
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba @Mustafa42
Benimde Fc5 aracin benzin depo girişinden contasi yerinden cikti.2. giriş zannedersem.Benzin istasyonu gorevlisi contayi bana verdi.Bu contanin yerine geri monte edilmesi kolay mi?Bilginiz var mi?

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Conta kopup dışarı düşüyordur muhtemelen. Depo girişinde muhakkak süzgeç görevi gören bir parça vardır. Bunu kimi pompa görevlisi umursar kimi umursamaz yada size haber verir yada vermez

Geri