Fk7 hatchbackten belli bir hız sınırını geçince gelen uğultu

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracımı 15.05.2019 tarihinde aldım. Almamın ertesi günü aracımla 120 km hızı geçtiğimde süreğen bir uğultu geldiğini anladım. bu uğultu bu hız limitinden sonra gaza bassam da basmasam da geliyor. Daha aracım dört günlük araç su an serviste problemi anlamaya çalışıyorlar. bu problem hakkında fikri olan var mı?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Civic'te yol sesi ve uğultu oluyor üzerinde gelen Primacy 3 lastikler sıkıntılı bence acaba onun sesi mi rahatsız etti sizi?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bu ses yol sesinden ayrı süregen bir ses yol değisse bile aynı ses geliyor yani servisteki ustada hatayı fark etti. nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ama çamaşır makinesi çamasırları yavas yıkarkenki çıkardığı ses gibi

Aracınız
Civic FB7 2012
çok ince dinlersen mercedes den de gelir uğultu..

S

Silinen üye 20336

Guest
Aracımı 15.05.2019 tarihinde aldım. Almamın ertesi günü aracımla 120 km hızı geçtiğimde süreğen bir uğultu geldiğini anladım. bu uğultu bu hız limitinden sonra gaza bassam da basmasam da geliyor. Daha aracım dört günlük araç su an serviste problemi anlamaya çalışıyorlar. bu problem hakkında fikri olan var mı?
120 km/s hızdan sonra gaza bassanız da basmasanız da geliyor olması, asfalt kalitesine bağlı bir ses olmayışı benim aklıma şanzımanın son dişlisini getirdi...?

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun umarım kısa sürede problemi bulurlar ve giderirler. Sıfır araç alındığında böyle problemler çıkması insanı psikolojik olarak yıpratıyor. Verdiğim parayla rezil oluyorum gibi bir düşünce oluşuyor. Ama civic hb bence piyasadaki en güzel araçlardan. Umarım keyifle sürdüğünüz günler tez zamanda gelir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Geçmiş olsun umarım kısa sürede problemi bulurlar ve giderirler. Sıfır araç alındığında böyle problemler çıkması insanı psikolojik olarak yıpratıyor. Verdiğim parayla rezil oluyorum gibi bir düşünce oluşuyor. Ama civic hb bence piyasadaki en güzel araçlardan. Umarım keyifle sürdüğünüz günler tez zamanda gelir.
İnşallah giderilir bir çuval para veriyorsun aracı kullanmanın hayalini kuruyorsun ve ertesi günü böyle bir problemle karşılaşıyorsun

S

Silinen üye 20336

Guest
Gerçekten çok can sıkıcı bu tür durumlar. Ancak başarabildiğinizce sakin olup çözüme odaklanmaya çalışın. Can sıkıntısı sağlıklı düşünmenize de mani olabilir.

Geçmiş olsun. En kısa sürede çözüm bulunur inşaALLAH.

Ustaya işini öğretecek değiliz elbette ancak naçizane benim görüşüm;
Evvela kaynağın motor tahrikiyle şanzıman arasında mı yoksa aktarma dışında kalan yürüyen aksamda mı olduğunu tespit etmek gerek.

Anlattığınıza göre motordan gelen güç miktarıyla değişmeyen ve hız 120 km/s olduğuna göre şanzıman en büyük vites pozisyonundayken oluşan bir uğultu var.

Aklıma direkt şanzıman geliyor. Umarım basit bir şeydir ve kolayca tespit edilip giderilir.

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri