FK7 Klima Devreye Girmiyor

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba Arkadaşlar,

Arabayı aldığımdan beridir kış şartları dolayısıyla hiç klimayı çalıştırmamıştım. Hafta sonu ilk kez klimayı "on" konumuna getirdim ve klimanın çalışmadığını fark ettim. En soğuğa getirdim, en yüksek kademeye çıkardım, Auto konumuna getirdim, akla gelebilecek her yöntemi denedim ama sadece havalandırma üflüyor.
Servisi aradım, zaten şanzıman kontrolü için bu aralar gidecektim; "getirin bir bakalım" dediler.

Daha önce başına böyle bir problem gelen var mı acaba?

Aracınız
Honda CRV
Geçmiş olsun hocam, bir kaç yerde az soğutma gibi durumlar okumuştum FC5 modelinde umarım can sıkıcı bir problem değildir, şanzımandan ne gibi bir şikayetiniz var :unsure:

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracınız
Honda CRV
https://civictr.com/threads/civic-hb-yag-sizinti-problemi.250099/

Teşekkürler hocam, yukarıdaki linkte yaşadığım problem bütün detaylarıyla yazıyor.
Şimdi de klima arızasıyla karşı karşıyayım, bakalım ne olacak...:cautious:

İnceledim konuyu hocam , tekrar geçmiş olsun umarım kısa sürede çözülecek sorundur. Bu tarz tespit,tamir süreçleri can sıkıp insanın kafasında soru işareti oluşturuyor. En kısa zamanda keyifle binmeniz dileğiyle

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bizim aracın klimasından memnun değilim ben yetersiz olduğunu söylüyordum servise gittim gazını değiştiler güya ama yine memnun kalmadım öyle hemen buz gibi yapmıyor. Hele araç güneş altında fazla kaldıysa daha kötü.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bizim aracın klimasından memnun değilim ben yetersiz olduğunu söylüyordum servise gittim gazını değiştiler güya ama yine memnun kalmadım öyle hemen buz gibi yapmıyor. Hele araç güneş altında fazla kaldıysa daha kötü.

Allah allah, gerçekten çok ilginç :unsure:
FC5 ve FK7 kullanıcıları klima tecrübelerini bu başlık altında paylaşırsa çok sevinirim.
Zaten hafta sonu servise göstereceğim, ben de gelişmeleri buradan paylaşacağım.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Sizin muhmetelen gazı kaçmıştır. Ama benim klimada traktör gibi çalışıyor. Filtresi mi kirlendi artık bilmiyorum. Haftaya baktıracağım

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben de öyle tahmin ediyorum hocam. Ya da geçen aylarda araba şanzıman problemi dolayısıyla servisteyken söküm-takım esnasında mı bir problem mi oldu acaba diye de düşünüyorum. Ama her halükarda canım sıkıldı bu duruma, 4 buçuk aylık araba nihayetinde... Gazı durduk yerde nasıl kaçar? Bunca yıldır kullandığım hiçbir arabada böyle bir problem yaşamadım şimdiye kadar.

ywzckr

0
Ben polen filtresini söktüm geçende arabanın içine kötü koku veriyor diye, filtrenin üstünde toz çam agaci vb yapraklar bocek vb bir suru sey vardi supurgeyle cektim ustten geri taktim 3 bin sora bakimda degisirim buyuk ihtimal. Klima actiktan sonra auto konumdayken arac ic sicakligi klimada ayarladiginiz degerden az ise klima devreye girmeyebilir. Deneme yapmak icin arac park halindeyken hava yonunu insan yuzune sicakligi low klimayi mutlttimedya ekranindan on yapin 2-3 dakika sonra soguk uflemezse klima gazinda yada klimada sorun vardir.
Zaten yeni nesil gazlar doğaya daha az zarar versin diye bazı bileşenleri değişmiş eski araçlar kadar soğutmuyor malesef.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben polen filtresini söktüm geçende arabanın içine kötü koku veriyor diye, filtrenin üstünde toz çam agaci vb yapraklar bocek vb bir suru sey vardi supurgeyle cektim ustten geri taktim 3 bin sora bakimda degisirim buyuk ihtimal. Klima actiktan sonra auto konumdayken arac ic sicakligi klimada ayarladiginiz degerden az ise klima devreye girmeyebilir. Deneme yapmak icin arac park halindeyken hava yonunu insan yuzune sicakligi low klimayi mutlttimedya ekranindan on yapin 2-3 dakika sonra soguk uflemezse klima gazinda yada klimada sorun vardir.
Zaten yeni nesil gazlar doğaya daha az zarar versin diye bazı bileşenleri değişmiş eski araçlar kadar soğutmuyor malesef.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam, Kastamonu Merkez'den çıkarken açtım klimayı, Tosya'ya kadar 100 km. boyunca akla gelebilecek her yolu denedim, dediğiniz gibi havalandırma yönünü yüze çevirdim, soğukluğu low'a düşürdüm, auto'ya aldım, 1 saatlik yolculuk boyunca hep "on" konumundaydı ve havalandırma modundan klimaya geçmedi. Kesinlikle bir arıza var ama gazdan mı başka şeyden mi, onu da servise gidince anlayacağız.

Geri