Fk7 sol direklerdeki sesler beni bitirecek!

2017 rs hb sport aracimda Basimin hemen solundan citir citir sesler geliyor orta diregin icimi yoksa cam ustundeki diregin icimi bilemiyorum servise soyledim dolgu yaptik dediler ama ses devam ediyor biraz bozuk yada tumsek den gecsem sanki arac ordan geriliyor gibi. Daha once karsilasan oldu mu yada cozen?

Aracınız
Honda CRV
Kemer yükseklık ayar tokasından gelıyor olabılır tıkırtılar fitilleri aralayıp B sutununu sökun bakın ıcıne Fitillerı komple cıkarmayın sadece B sutununa yaslananan fıtılı aralamanız yeterlı
Ön camda sağ sol tarafında rüzgarlık var mı siyah renk plastık bi parca O parca da ses yapıyor Varsa dışardan o parcanın camla bırlesım yerıne sılıkon sprey sıkın O parca da tıkırtı yapıyor
hqdefault.jpg

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ugurozer Uğraşmak istemiyor iseniz de servise gidin direkteki ses yapan yerleri servisler ücretsiz izole ediyor.

Arkadaslar bugun araci iyice dikkatli inceledim tum plastik aksami contalari sanki yapiskan bir malzeme ile silinmis kurumus gibi sanirim fabrika cikisi boyle oluyor. Neyse kapi fitillerini inceledim onlarda ayni ve biraz badem sutlu silikon sivi ile sildim benim kapimda ic kisimdaki fitilleri sonra 15 km yol yaptim en ufak ses kalmadi. İnsallah bunla alakalidir

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşım ben o iş için götürdüm,direkleri biraz kasıtırıp değmesini sağlıyorlar ana yere. Ama bu sorun çözülse de sonradan devam ediyor. Çok illet, biliyorum ama ne yaptıysam çözemedim. Diğerleri çözülüyor. Sunroof da yakında başlar merak etme :D

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yok arkadaskar 45 km oldu teybi dahi acmiyorum normalde 2 km de on kez pitir pitir ses gelirdi ama artik en ufak bir ses kalmadi demekki fitiller aracin sacina yapisip pitir pitir ses yapiyormus. Onlari silikonlu sutlu bir lastik parlaticim vardi onla sildim yapiskanligi gitsin diye hatta hafif kaygan oldu ama hic ses kalmadi

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim aracım 15 bin km’de. 10 bin km’ye kadar o ses yoktu ne olduysa sizin dediğiniz gibi solbirden başımın hemen solundan çıtırdamalar başladı. Bir o ses bir de ya yağmur sensöründen veya üst aydınlatma kısmından gelen ses. Çıtırdamak için yer arıyorlar. Kapı için fitilden gelebileceğini düşündüm ama bir aksiyon almadım. Bu şekilde çözüm bulduğunuza da sevindim. Bakımda göstermeyi düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim suan kalan sorunlar: teybin arkasi yada yakinlarindan arada bir genelde hafif rampada 1900 devir civarinda gelen zingirdama.
Yagmurda surekli oten on sensorler
Ve hafif yagmurda dahi surekli calisan silecekler

Geri