Civic FC5 Fren Balata Tavsiyesi

Ad Soyad
Mete Kaan Aktürk
Aracınız
Civic FC5 2017
2-3 ay öncesinde değiştirdim bende. Ate marka sipariş ettim ustama taktırdım. orjinalparca.com'dan aldım linkini bulabilirsem, burayı düzenlerim tekrardan.

Bilmediğimden soruyorum az önce bi parçacıyla görüştüm rs modeller için ayrı bi fren balatası varmı ? Ben hiç öyle bişey duymadım standar 2016 ve üstü brembo civic balatası almayı düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracımı sattığım için orjinal Eskişehir Honda bayiden hiç açılmamış yedek aldığım balatalarım satılıktır. Düşünürseniz yardımcı olurum. Fb7 2012 model.IMG-20220522-WA0025.jpg

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi akşamlar,
Konu güncelken fikir almak isterim. Ferodo markası iyi dendi ama ne stoklarda var otosupermarket gibi siteleri takip ediyorum sadece ön fren balatası var. Gerçi ön arka herhalde 1500 tl ama alacak ürün yok. Brombe fln onu da bulamadım. Ate için fren diskleri de değişmesi lazımmış. Kale markada yerli üretim iyi diyorlar ön arka seti var 650 tl. İnanın diğerlerini bulamadığım için en son bunu alacam. Servis ile görüştüm yan sanayi 1700 dedi markası deyince kale dedi şok oldum. Orjinalin fiyatını bilmiyorum ama herhalde 2500 demişlerdi.

Bu konuda ne yapabilirim. Ürün nerden temin edebilirim ya da servise gidip orjinal mi alayım? Açıkcası honda frenleri çok etkili değil kötü birşey almak istemiyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
Benim ön balatalar değişecek oldu, ekonomik olarak öyle zordaydım ki sanayinin birinde japon parçacıya gittim, en ucuzunu aldım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, geri viteste ıslık çalıyor, ışıklarda dururken ötüyor ama esas amacı frenlemede gayet iyi. Ekonomik olarak zorda olduğum için ötmeleri duymuyorum hocam :)

Benim ön balatalar değişecek oldu, ekonomik olarak öyle zordaydım ki sanayinin birinde japon parçacıya gittim, en ucuzunu aldım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, geri viteste ıslık çalıyor, ışıklarda dururken ötüyor ama esas amacı frenlemede gayet iyi. Ekonomik olarak zorda olduğum için ötmeleri duymuyorum hocam :)
Marka ve fiyat bilgisi yazabilir misiniz

Aracınız
Civic FC5 2017
İyi akşamlar,
Konu güncelken fikir almak isterim. Ferodo markası iyi dendi ama ne stoklarda var otosupermarket gibi siteleri takip ediyorum sadece ön fren balatası var. Gerçi ön arka herhalde 1500 tl ama alacak ürün yok. Brombe fln onu da bulamadım. Ate için fren diskleri de değişmesi lazımmış. Kale markada yerli üretim iyi diyorlar ön arka seti var 650 tl. İnanın diğerlerini bulamadığım için en son bunu alacam. Servis ile görüştüm yan sanayi 1700 dedi markası deyince kale dedi şok oldum. Orjinalin fiyatını bilmiyorum ama herhalde 2500 demişlerdi.

Bu konuda ne yapabilirim. Ürün nerden temin edebilirim ya da servise gidip orjinal mi alayım? Açıkcası honda frenleri çok etkili değil kötü birşey almak istemiyorum

Ben Ate aldım üzerinde çıkan orjinalde HONDA ate yazıyodu memnun kaldım tavsiye ederim

Aracınız
Fredoo lar sağlam ve iyi balatalardır arkadaşlar. Orijinalleride iyidir fakat biraz sert olduğundan diskin ömründen bir miktar yiyiyor. Çok toz da çıkarmazlar Fredoo lar orta ayardadır. Yeter ki ilk 500 km ani frenlerden kaçının ve rodajını iyi yapın.
Fren beygiri çok daha önemlidir bu konuda. Lastiklerin durumu ve özellikleride çok önemli.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
fc5 fk7 uyumlu bayi ürünü ön fren seti var elimde. orjinal honda ate marka sıfır balata, 5000 kmde disk + çelik fren hortumu vereceğim. ihtiyacı olan ulaşabilir.

Geri