Civic FB7 Fren Balatadan gelen ses sorunu

Arkadaşlar merhaba , fb7 aracımda 2-3 ay önce tekerlerinden sürtünme gibi, anahtarı yere sürter gibi bir ses geliyordu , yetkili bir servise götürdüm. Balata değişimi yaptılar ses kesildi , bir ay sonra , bu sefer de fren yapınca durmaya yakın sağ arka tekerden tak diye bir ses geliyorlar ve yavaş fren yaparken inilti oluyor , geçen de araba park halindeyken sağ arka tekerden bir akıntı olduğunu gördüm tedirgin oldum , muhtemelen balatadan kaynaklı bir sorun , balatayı tekrar değiştirmeyi düşünüyorum, ön arka balatayı değiştirmiştim , sadece arka balatada sorun görünüyor , önde herhangi bir sıkıntı yok gibi geliyor ama sesin oradan gelme ihtimali var mı bilmiyorum, servise götürmeden önce bilgi amaçlı size de sorayım dedim , teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Dalyawker Hocam yetkili serviste işlem yaptırdığınızı yazmışsınız balata sorunu var ise ücretsiz değişim müdahale yapmaları gerekiyor, bu yüzden öncelikle yaptırdığınız yere gidin.

@Dalyawker Hocam yetkili serviste işlem yaptırdığınızı yazmışsınız balata sorunu var ise ücretsiz değişim müdahale yapmaları gerekiyor, bu yüzden öncelikle yaptırdığınız yere gidin.

Opel Egem de yapıldı , yanlız balatalar dışarıdan alındı , bunun için sorun var zaten, Balata alınan yer sadece ürünün değişimini yapıyor , servis ücretini karşılamıyor

Ayni sorun bendede oldu balatalar yeniden degisti.diskler tornalandi duzeldi.

Hangi marka balatalar taktınız, bir de sadece arka balataları mı değiştirdiniz, benim arabamda arka tekerden ses geliyor ama fren yaparken gelen inilti sesi önden de geliyor mu bilmiyorum çünkü sadece arka balataları değiştirme niyetim var

Turbey

0
Aracınız
ben n 11 den TRW marka almıştım. sizin sesin benzer inden yapıyordu. arkaya takmistim. başka marka balata takıldı takmadan önce diskler tornalandi .o zaman duzeldi

ben n 11 den TRW marka almıştım. sizin sesin benzer inden yapıyordu. arkaya takmistim. başka marka balata takıldı takmadan önce diskler tornalandi .o zaman duzeldi

Ne kadara aldınız balataları , serviste ne kadar ödediniz , bir de ben daha önce balataları dışarıdan aldığım için servis karşılamadı ve böyle bir sorunla karşılaştım açıkcası yine dışarıdan alıp sorun yaşamaktan korkuyorum

Geri