Civic FB7 Fren Balatası Değişimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2016/04 . Ayında aldığım civic le 60bin yaptım hala %50 durumda olduğunu söylüyorlar , ne zaman değiştirmem lazım acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Honda'nın orjinal balataları oldukça uzun dayanımlıdır, 110bin km.de ilk defa balata+disk değiştiren bir forum üyesi bile hatırlıyorum, ayrıca FB7 için genelde önce arka balatalar bitiyor(y)
Balata zayıfladığı zaman ses uyarı pimi üzerinden gayet rahatsız edici bir ses yapar :)
Bunun haricinde bakımlarda bakım yapan ustaya balata kalınlıklarını bakmasını isteyin, size durumları hakkında bilgi verecektir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar sorryy pubg oynarken yazmaya çalıştım klavye bana oyun oynamış pung oynayan varsa honda ekibi kurabiliriz

Benden geçti diyeyim :)
En son 2007de Assasins Creed ilk çıktığında günlerce oynamıştım ? meğerse son oyun heveslerimmiş :rolleyes:
20lerimdeyken biri gelip ilerde bilgisayar oyunları artık ilgini çekmeyecek derseler inanmazdım ama öyle oldu ?

Aracınız
Honda'nın orjinal balataları oldukça uzun dayanımlıdır, 110bin km.de ilk defa balata+disk değiştiren bir forum üyesi bile hatırlıyorum, ayrıca FB7 için genelde önce arka balatalar bitiyor(y)
Balata zayıfladığı zaman ses uyarı pimi üzerinden gayet rahatsız edici bir ses yapar :)
Bunun haricinde bakımlarda bakım yapan ustaya balata kalınlıklarını bakmasını isteyin, size durumları hakkında bilgi verecektir.

Bugün de bakıma gittim yetkili servise oradakiler de arka balatalar bitmiş dedi. 550₺ istedi. Yaptırmadım. Dediğiniz gibi ses gelir dedi, gelince hemen değiştirin dedi. Şimdi yorumları tekrar okudum. Hangi markayı kullanacağıma karar veremiyorum . Serviste yedek parçacı 1 kere orijinale karşılık 3 kere diğer markaları almak zorunda kalırsın, aynı paraya gelir diyor :/

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bugün de bakıma gittim yetkili servise oradakiler de arka balatalar bitmiş dedi. 550₺ istedi. Yaptırmadım. Dediğiniz gibi ses gelir dedi, gelince hemen değiştirin dedi. Şimdi yorumları tekrar okudum. Hangi markayı kullanacağıma karar veremiyorum . Serviste yedek parçacı 1 kere orijinale karşılık 3 kere diğer markaları almak zorunda kalırsın, aynı paraya gelir diyor :/

hocam orijinal nissin ön 270 arka 140 tl ye aldım dışardan gayet güzel. orijinal alacaksanız servise para vermeyin

Aracınız
Civic FB7 2014
Araç 75000 km civarında bende fren balatası degisimi yaptim gecen günlerde sadece parcayı aldım honda dan degişimi kendim yaptım balatalar bitmek üzereymiş artık disk'e yaklasmaya baslamis nerdeyse 1 saatimi filan aldı degişimi burda genelde orjinal parcalar kullanılıyor ama türkiyede fiyat farkı oldugu icin nasıl oluyor tam bilmiyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben orjinal balatalar yerine önlere Valeo, arkalara TRW aldım 55bin kilometredeyken aracım ki bitmemişti balatalar. Şu anda 90bin km'deyim hala daha bitmiş değil bu aldıklarım ki İstanbul trafiğinde sık sık fren yapıyorum.

Balatalar bitmese de zamanla çok sertleşiyor baskı ve yüksek sıcaklıkla birlikte artık sürtünme kuvvetine karşılık bir kayıp olmuyor balatada ve bitmiyor ancak işlevini de tam anlamıyla yerine getiremiyor ve disklere zarar vermeye başlıyor. Çok uzun süre bitmeyen balataları bence değiştirmekte fayda var.

Geri