Civic FD6 Fren hidroliği tavsiye

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Sizin araca Dot 3 veya Dot 4 kullanılabilir. Yeni çıkanlar daha iyi olur anlamına gelmiyor. Fren ustam Abs sistemine sahip olan araçlara Dot 4 kullanıyor. Olmayanlara Dot 3 kullanıyor.
> Marka olarak ben Ferodo kullamıyorum. 3 sene rahat gidiyor. Forumda Motul kullananda var. Bunlar bilindik güzel markalar kullanabilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar fren hidroliğini değiştirecem hangi marka koyma mı tavsiye edersiniz birde DOT 5 de çıkmış koysak sıkıntı olur mu

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dot5 araçlarda kullanılmıyor diye biliyorum. Kullanılacaksa dot5.1 kullanılmalı. Bu hidrolikte daha çok yüksek fren gücüne sahip araçlarda kullanılması lazım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar fren hidroliğini değiştirecem hangi marka koyma mı tavsiye edersiniz birde DOT 5 de çıkmış koysak sıkıntı olur mu

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam aman dikkat sakın 5 kullanmayın ciddi zarar görür fren tesisatı. Uygunu dot 4 lakin 5.1 de tercih edilebilir

Aracınız
Dot4 kullan keyfine bak. Ağrımaz başını ağrıtırsın ;)

Her otomobil kendi üretim dönemine göre düşünülmeli. Bu ürün yeni çıkmış bu daha iyidir mantığı yanlış ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mümkünse MOTUL'un DOT 3&4 fren yağını kullanmanızı tavsiye ederim.
Yüksek performans istiyorsanız ATE Type200'de çok kalitelidir ancak fiyat olarak biraz yüksek kalıyor, eğer performans disk-balata kullanıyorsanız tavsiye edebilirim.

Aracınız
Civic FD6 2009
motul 5.1 aldım ben frenlere güvenemıyorum diye. hafta içi değişim yapar tecrubelerimi paylasırım ... mobil in dot 4 ürününe hepsıburadan sitesinde bir yorum gördüm sabah ki sertleşme ortadan kalktı diye onu da merak etmıyorum değil

Aracınız
Civic FD6 2009
Mümkünse MOTUL'un DOT 3&4 fren yağını kullanmanızı tavsiye ederim.
Yüksek performans istiyorsanız ATE Type200'de çok kalitelidir ancak fiyat olarak biraz yüksek kalıyor, eğer performans disk-balata kullanıyorsanız tavsiye edebilirim.
fd6 kasalarda hidrolik miktarı 0.5 lt mı 1 lt mı ?

Geri