Civic FC5 Fren pedalı

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam bahsettiğiniz olayı bende yaşıyorum ama şöyle hold brake i açtığım da mesela trafikte yavaş seyrederken frene basıp durma derecesin de yavaşladığım da fren pedalı anlattığınıza benzer değişik bi tepki veriyor bazen araç sanırım duracağımı sanıp hold brake i aktif etmeye çalışıyor sanırım,
Hold brake kapalıyken bu sorunu yaşamıyorum ayrıca virajlarda da hiç yaşamadım aracım 2020 elegance eco.
Bir de aracınızı hold kapalıyken kullanıp test etmeyi denemenizi öneririm.
Brake hold aktifken durmaya yakın araç çok yavaş iken pedala kararsız basınca tam durmaya yakın ayağınızı titretmesi normal bir durum.pedala basarken durmaya yakın çok yavaşça aracı kaydırırken olur genelde. Kararlı şekşkde aracı durdurun

Geri