Civic FC5 Fren pedalı

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hold brake kullanmiyorum hocam dediginizi anladim ve onceki aracimda bu dediginiz olayi yasiyodum ve normal sanirim, benim dedigim; arac iyice isininca sanirim disklerden dolayi, frene basinca bariz titreme ve sertlesme var, sabah calistirirken de frene basinca taş gibi sert oluyo bi sorun var ama servis normal dedi, iki arkadas aldigimiz aracin digerinde yok bunda var bu normal diyolar, garip..

Aracınız
Civic FC5 2021
merhabalar
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
merhabalar bugun benımde basıma geldı fren pedalında kademeli tırtıklı bı hıssıyat hıssettım cok az basınca oluyor sız sorunu cozdunuzmu acaba ?

Aracınız
Civic FC5 2021
Takılma benzeri his bende de oluyor. Eğer çözersiniz yazın. Titreme veya takılma değil sanki pedal yıllarca kullanılmamış paslanmış da takılarak gidiyormuş gibi. Frenlemeye aslında hiçbir etkisi yok ama garip hissettiriyor

Aracınız
Civic FC5 2021
Takılma benzeri his bende de oluyor. Eğer çözersiniz yazın. Titreme veya takılma değil sanki pedal yıllarca kullanılmamış paslanmış da takılarak gidiyormuş gibi. Frenlemeye aslında hiçbir etkisi yok ama garip hissettiriyor
sorunu cözdü servis. westinghouse arızası cok ilgilendiler ve hiç yormadan benı anlayıp çözüm buldular honda marmara servısıne burdan tesekkur edıyorum honda kalıtesını yasatıyorlar servis olarak.

Aracınız
Civic FC5 2020
merhabalar

merhabalar bugun benımde basıma geldı fren pedalında kademeli tırtıklı bı hıssıyat hıssettım cok az basınca oluyor sız sorunu cozdunuzmu acaba ?
Merhaba. Benim aracım da 2021 fc5 1.6 benzin. Benzer şekilde frene basarken hafif bir tırtık hissi birkaç kere bana da oldu. Dün sizin mesajı gördüm. İki gündür kontrol ediyorum tekrar olmadı. Hatta bugün servise götürdüm o da bişey bulamadı. Sizin şikayet sürekli oluyor muydu( bu tirtik hissi)? Servisteki arkadaşta şimdiye kadar fc5 lerde "westinghouse " veya fren problemi görmediğini söyledi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba. Fren pedalındaki ayni sorun bende de var. "Thracian.tr " parça değişimiyle çözmüş. Siz hallettiniz mi? Paylasirsaniz sevinirim

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Bende de var bu sorun hafiften basarken tırtık hissi. Uzun yola çıkıcam mahsuru olurmu acaba?

Aracınız
Civic FC5 2020
H
Bende de var bu sorun hafiften basarken tırtık hissi. Uzun yola çıkıcam mahsuru olurmu acaba?
Hafta sonu arabayı istanbul da bir servise götürdüm. Şimdiye kadar 4-5 arabada benzer sorudan dolayı "westinghouse " değişmişler. Şikayet ettiğimiz ses birçok kişinin onemsemedigi cinsten. Bence buda fc 5 kronik sorunlarından biri. Ama birçok kişi farkında değil . Servisteki arkadaş sesi aldı. Araba daha 2 bin km, 15-20 bin km bin iyice artış değişelim tarzı bir yaklaşımı oldu. Arabayı aldigim zonguldak bayisini aradım haftaya da oraya göstereceğim. Onlar biraz daha insafli görünüyor. Bakalım ne olacak. Sizde bence uzun yola çıkmadan bir gösterin. Tavsiyem göstermeden önce 20-30 km yol yapin. Çünkü ilk çalışmada sıkıntı yok. Biraz yol yapınca ortaya çıkıyor. Sonucu paylaşın mutlaka. selamatle

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hafta sonu arabayı istanbul da bir servise götürdüm. Şimdiye kadar 4-5 arabada benzer sorudan dolayı "westinghouse " değişmişler. Şikayet ettiğimiz ses birçok kişinin onemsemedigi cinsten. Bence buda fc 5 kronik sorunlarından biri. Ama birçok kişi farkında değil . Servisteki arkadaş sesi aldı. Araba daha 2 bin km, 15-20 bin km bin iyice artış değişelim tarzı bir yaklaşımı oldu. Arabayı aldigim zonguldak bayisini aradım haftaya da oraya göstereceğim. Onlar biraz daha insafli görünüyor. Bakalım ne olacak. Sizde bence uzun yola çıkmadan bir gösterin. Tavsiyem göstermeden önce 20-30 km yol yapin. Çünkü ilk çalışmada sıkıntı yok. Biraz yol yapınca ortaya çıkıyor. Sonucu paylaşın mutlaka. selamatle
Civiclerin frenleri hiçbir zaman çok iyi olmadı ancak önceki kasalarda westing-house değişimi hiç duymamıştım, FC5te sadece bir serviste 4-5 tane yapılması düşündürücü. Bilgi için teşekkürler :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Civiclerin frenleri hiçbir zaman çok iyi olmadı ancak önceki kasalarda westing-house değişimi hiç duymamıştım, FC5te sadece bir serviste 4-5 tane yapılması düşündürücü. Bilgi için teşekkürler :)
Dedim ya, muhtemelen birçok kişi farkında değil. Yada c sutunu, klima radyatoru derken bide bunla ugrasmak istemiyor. Merak eden arkadaşlar için arabalarına binsinler 20-30 km yol yapınca fren pedalına yavaş yavaş bassinlar sesi fark edecekler. Hatta yola biraz daha devam ederlerse ses daha belirgin oluyor. Bence asıl 'westinghouse " değiştiren arkadaşlar yazsinlar. Bakalım ses gitti mi? Yoksa istanbulda servisteki arkadaş fren merkezi de sorunlu olabilir dedi

Geri