Civic FC5 Fren sertleşmesi

Aracınız
Civic FC5 2020
Merabalar herkese 2020 civic eco executive aracım 6000 km de frenleri arabayı durdurmak için sanki yetersiz gibi geliyordu başta şimdide aracı park edip biraz bekledikten sonra çalıştırmak için frene bastığımda taş gibi sert bir pedal karşılıyor. Çalışır çalışmaz yumuşuyor ama önceden bu sertlik yoktu aynı sorunu yaşayan arkadaş varmı? Yada bu bir sorunmu? Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bir problemden ötürü vakum hattındaki vakum yetersiz geliyor olabilir yada westhinghouse da vakum kaçağı olabilir. Vakum az olursa pedal normalden sert olur, stop ettikten sonra da birkaç pompalamada sertleşeceği varsa da daha kısa sürede tek bir pompalamayla sertleşir.

Eğer vakum hattı yolda hızla ilerlerken birden boşalırsa acil durum yaşatır bu durumda pedal taş gibi sert olur ama böyle bile olsa fren pedalına çok kuvvetli şekilde abanarak basarsanız yeterince iyi bir frenleme yapabilirsiniz.

En kısa sürede ivedi biçimde servise göstermenizi öneririm, bu anlattığınız çok ciddi bir sorundur. Frenler ile ilgili problem yaşayan birkaç FC5 kullanıcısı vardı. Normalde fren sistemleri çok titiz şekilde sıfır hata içerecek biçimde üretilirler fren parçalarının lisanslı şekilde üretimi ciddi denetimlere tabidir. Günümüz araçlarında frenler otomobilin diğer parçalarının tümünden güvenilir yapıda olacak şekilde tasarlanıp üretilir.

İleride bununla alakalı Honda dan bir geri çağırma kampanyası olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merabalar herkese 2020 civic eco executive aracım 6000 km de frenleri arabayı durdurmak için sanki yetersiz gibi geliyordu başta şimdide aracı park edip biraz bekledikten sonra çalıştırmak için frene bastığımda taş gibi sert bir pedal karşılıyor. Çalışır çalışmaz yumuşuyor ama önceden bu sertlik yoktu aynı sorunu yaşayan arkadaş varmı? Yada bu bir sorunmu? Teşekkürler.

2017 model aracım 3 yıldır aynı şekilde ve hiçbir sorun olmadı.bu durum normal bir durum.daha öncede açıklanmıştı sanırım linki bulamadım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende kullanan bi kaç kişiye sordum onlardada aynı durum var sanırım bu normal kullanırkende biraz pedala yüklenmek gerekiyor oda normal sanırım servisi götürdüm ustası normal olduğunu söyledi

Aracınız
bahsettin olay benim araçta da mevcut. bin bakımına gidince göstereceğim bakalım ne diyecekler. bence normal olmayan bi durum bu. aynı kasadan lansmanda almıştım. yaklaşık 60bin km kullandım hiçbirzaman bu sekilde olmamıştı.

Geri