Fren sesi

Aracınız
Arkadaşlar aracım 2020 exe Eco, 60 70 km süratte ilerlerken orta şiddetle fren pedalına bastığımda (tık, tık, tık) şeklinde ses gelmektedir. Bulunduğum ilde servis yok. Sanayiye gösterdim. Disklerde çizilme vb. Yok dedi. Sadece abs erken devreye giriyor dedi. Sert basma da sorun yok. Orta şiddetle basınca dediğim şekilde ses çıkartıyor araç. Sizce sebebi ne olabilir? Başına gelen var mı?

bende düşük hızlarda (10/20km) her frene bastığımda sol önden geliyordu tık sesi. sürekli devam eden bir ses değil ama her frene bastığında bir kere geliyordu. serviste baktılar bişey bulamadılar. diskler tozlanmıştır yada fren yayları olabilir vs.. dediler. temizlik, yağlama yaptılar. bir süre yok oldu o ses. sonra yine başladı, bende takmamaya başladım.
Arkadaşlar aracım 2020 exe Eco, 60 70 km süratte ilerlerken orta şiddetle fren pedalına bastığımda (tık, tık, tık) şeklinde ses gelmektedir. Bulunduğum ilde servis yok. Sanayiye gösterdim. Disklerde çizilme vb. Yok dedi. Sadece abs erken devreye giriyor dedi. Sert basma da sorun yok. Orta şiddetle basınca dediğim şekilde ses çıkartıyor araç. Sizce sebebi ne olabilir? Başına gelen var mı?

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri