Civic FC5 FREN SİSTEMİ

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba ,

Bugün yolda düşük hız ile giderken önümdeki araba birden durdu . Bende hemen ani bir şekilde frene bastım . Tak tak tak fren yaptı araba . ABS Devreye girdi olarak algıladım . Bu normal mi . 15 bin km yaptım araba ile ilk kez böyle bi şey başıma geldi .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Gayet normal, Hiziniz 65 km/sa uzerindeyse eger 4lulerde yaniyor. Hondanin frenleri Vag grubu gibi kademeli degil sert yapisi var, tecrubeme gore spor yapida olmasindan kaynakli diye dusunuyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhaba ,

Bugün yolda düşük hız ile giderken önümdeki araba birden durdu . Bende hemen ani bir şekilde frene bastım . Tak tak tak fren yaptı araba . ABS Devreye girdi olarak algıladım . Bu normal mi . 15 bin km yaptım araba ile ilk kez böyle bi şey başıma geldi .

Gayet normal, ABS sistemi devreye girmiş, tekerlerin kilitlenmesini önlemiş.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese merhaba ,

Duyduğunuz ses ABS devreye girdiği için normal.
fc5 lerde fren desteği gibi bir sistem var, orta ekrandan iptal edilebiliyordu sanırım, frene basma sertliğinize göre araç fren gücünü kendi arttırıyor.
bazen siz köklemeden kademeli fren yaparken pedalın kendiliğinden aşağı indiğini fark etmişsinizdir belki.

Aracınız
Civic FC5 2020
İptal etmek pek mantıklı değil gibi hocam. Allah korusun ani bir durumda pedala tam baskı yapmanıza yardımcı olan bir sistem. İptal edilirse istenilen mesafede durmak sıkıntı olabilir.

Geri