Fren tutmadi

chivas

0
100 km yi 5,3 litre mi.
örnek olarak lpg milangaz 3,30 tl x 5,3 = 17,49 tl yani km de 0,174 kuruş mu ?
Yok yanlış anlattım benzin ekranı öyle gösteriyordu. Depoyu fulledim 170 km yol yaptım tamamı otoban yol bitiminde 35 TL lik LPG aldım km de yaklaşık 21 kuruş yakmisti

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

chivas

0

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@chivas aracın arka disk ve balata kalınlıklarına baktırın, bunlarında bir miktar etkisi vardır diye düşünüyorum. Ayrıca ben balata ve diskleri değiştirirkende fren yağının renginin turunculaşmaya başladığını görerek değiştirmiştim, ortalama 2 yılda birde fren yağında değişim tavsiye ediliyor, belki bu hususta etkili olabilir diye düşünüyorum.
Zaten 0,5 lt. civarı fren yağı yetiyor ve 25 lira civarı bir fiyatı var, masraflı bir sıvı değildir.
Subap ayarı içinde aslında yapıldıktan hemen sonra ayar yavaş yavaş bozulmaya başlar bu normaldir.
Bozulma seviyesi ilerledikçe sırayla yakıt artışı ve çekiş düşüklüğü, daha ileri durumda rolantide devir dalgalanması ve traktörümsü motor rolanti sesi ve en nihayetinde motorun rolantide gaza yüklenmediği durumlarda stop etmesi şeklinde belli eder. LPGli araçlarda 40binde bir, eğer devirli kullanım seviyorsanız 20binde bir yapılması tavsiye ediliyor.

chivas

0
@chivas aracın arka disk ve balata kalınlıklarına baktırın, bunlarında bir miktar etkisi vardır diye düşünüyorum. Ayrıca ben balata ve diskleri değiştirirkende fren yağının renginin turunculaşmaya başladığını görerek değiştirmiştim, ortalama 2 yılda birde fren yağında değişim tavsiye ediliyor, belki bu hususta etkili olabilir diye düşünüyorum.
Zaten 0,5 lt. civarı fren yağı yetiyor ve 25 lira civarı bir fiyatı var, masraflı bir sıvı değildir.
Subap ayarı içinde aslında yapıldıktan hemen sonra ayar yavaş yavaş bozulmaya başlar bu normaldir.
Bozulma seviyesi ilerledikçe sırayla yakıt artışı ve çekiş düşüklüğü, daha ileri durumda rolantide devir dalgalanması ve traktörümsü motor rolanti sesi ve en nihayetinde motorun rolantide gaza yüklenmediği durumlarda stop etmesi şeklinde belli eder. LPGli araçlarda 40binde bir, eğer devirli kullanım seviyorsanız 20binde bir yapılması tavsiye ediliyor.
Baltalar yeni değişmiş diskler torna yapılmış fren yağından bilgim yok ona baktirayim teşekkürler. Yalnız nette biraz araştırma yaptım bu durumdan muzdarip çok kişi varmış servis normal olduğunu söylemiş. Ama böyle sorun yaşamayanlarda var. biraz ısıtıp sonra hareket edeceğiz anlaşılan

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence normal değil ama karşılaşılabilen bir durum. Aracı ilk aldığımda bu durumla bende karşılaşmıştım ve enteresan şekilde ilk subap ayarı sonrası beklemediğim şekilde düzeldi.
Tabi uzun süredir alışkanlık oturttum, araca bindiğimde hemen motoru çalıştırıyorum, sonrasında emniyet kemeri ve aynaları kontrol ediyorum ve bu sürede 15-20 sn. geçmiş oluyor.

chivas

0
Bence normal değil ama karşılaşılabilen bir durum. Aracı ilk aldığımda bu durumla bende karşılaşmıştım ve enteresan şekilde ilk subap ayarı sonrası beklemediğim şekilde düzeldi.
Tabi uzun süredir alışkanlık oturttum, araca bindiğimde hemen motoru çalıştırıyorum, sonrasında emniyet kemeri ve aynaları kontrol ediyorum ve bu sürede 15-20 sn. geçmiş oluyor.
Aynı fikirdeyim bencede normal Bi durum degil

Benim aracımda da aynı şey başıma geldi sabah ilk çalıştırmada fren zor tutuyor. Bir defasında bahçeden çıkarken kaldırıma vuruyordum, tüm gücümle frene basıp aracı zor durdurdum.
Subap ayatı ile alakalı olduğunu şahsen düşünmüyorum. Zira benim aracımın yapılalı 3000 km olmamıştı bile.
Soğuk havada özellikle dikkatli olmak gerekli ilk birkaç dakika.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim sadece soğuk havada başıma geldi. Bencede iki sebep var ama emin değilim bu yıl belli olacak :). 1- fren hidroliği, 2- arka fren balataları. Neden bu ikisi derseniz, 2010 model otomatik aracımı yetkili servise götürürüm ben hep. Son bakımda değişse iyi olur demişlerdi. Bende zaten yılda 10000kmyi zor yapıyor araç deyince o zaman bir sonraki bakımda mutlaka değiştirin dediler. Bu kış ilk defa bahsi geçen fren problemini bende yaşadım ama dediğim gibi soğuk havalarda.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chivas

0
Benim sadece soğuk havada başıma geldi. Bencede iki sebep var ama emin değilim bu yıl belli olacak :). 1- fren hidroliği, 2- arka fren balataları. Neden bu ikisi derseniz, 2010 model otomatik aracımı yetkili servise götürürüm ben hep. Son bakımda değişse iyi olur demişlerdi. Bende zaten yılda 10000kmyi zor yapıyor araç deyince o zaman bir sonraki bakımda mutlaka değiştirin dediler. Bu kış ilk defa bahsi geçen fren problemini bende yaşadım ama dediğim gibi soğuk havalarda.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fren hidroligi aklıma yatıyor çünkü benim on arka baltalar değişti. tesekkurler paylaşım icin

Sent from my SNE-LX1 using CivicTR Forum mobile app

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bu durum bende de oluyor. 30 sn kadar bekleyip, haffi gaza ve frene bastıktan sonra düzeliyor. Birkaç kez ben de vurma noktasına geldim. Doğrudan çalıştırıp hareket etmemek lazım.

Geri