Fren yapınca araç sağa cekiyor

Merhaba herkese.benim problemim aracım in fren yapınca sağa cekmesi.frenciye götürdüm elektronik olarak kontrol etti fakat herhangi bir şey bulamadı.benzer bir problem yaşayıp halleden birisi varsa görüşlerini bekliyorum.arac fb7

GM6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de aynı durum mevcuttu, bugün bir sitede gördüğüm kadarıyla balata , disk , fren merkezi veya akslardan yapabilirmiş. Fakat bende frene basınca direksiyonda da titreme vardı ve sola çekme çoktu. Pazartesi bakalım arabayı alacam, usta disktir dedi büyük ihtimalle.
Alttaki sitede fren ve disk balatalarından olabilir diyor.

Bende de aynı durum mevcuttu, bugün bir sitede gördüğüm kadarıyla balata , disk , fren merkezi veya akslardan yapabilirmiş. Fakat bende frene basınca direksiyonda da titreme vardı ve sola çekme çoktu. Pazartesi bakalım arabayı alacam, usta disktir dedi büyük ihtimalle.
Alttaki sitede fren ve disk balatalarından olabilir diyor.

> Disk yamuk olursa direksiyon titreme yapar. Frene bastığınızda sağa sola kayma olursa rot ayarı bozuk olabilir. Bunlar ilk akla gelen semptomlardır.
> Bozuk disk zamanla balatayıda dengesiz aşındırır. Diskler torna olsa bile balatadan dolayı tekrar titreme yapabilir. Buna dikkat edin.
> Fren hidroliği 3 senede bir değişmeli.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Geri