Garantiyi bozan koşullar neler? Sıfır alanlar yazabilir mi?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Garanti

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Servis dışında müdahale edilen her parça veya bölge, garanti kapsamı dışında kalır. Örneğin aracınıza servis dışında lpg taktırdınız, aracınız tamamen garanti kapsamı dışına çıkmaz, sadece lpg'nin etkilediği parçalar garanti kapsamı dışında kalır.

Aracınız
Civic ES7 2005
Mesela coilover ve jant takıldı sonrasında araç motordan sorun açtı dyelim motor garantisi geçerli oluyor mu

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Motor garantiniz devam eder.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Garanti süresince yetkili servise gidildiğinde yapılması sistem tarafından emredilen her bir şeyi tastamam yaptırmaz iseniz araç garanti dışı kalır.

Mesela motor yağı 1 yıl veya 10 bin km hangisi once dolarsa
Mesela şanzıman yağı 2 yıl veya 40 bin km
Hangisi önce dolarsa

Yada fren hidroliği değişimi vb.
Burası tamam ise devam edelim...

Aracınıza led far ampulu ya da led stop montaji yaptırdınız ve araç garanti dışı kalır. Bu konu yetkili servisin insiyatifinde... şöyle ki araçta her hangi bir elektrik arızası olduğunda "yetkisiz kişilerce yapılmış tadilat ve montaj" ibaresi ile ariza kaynağı sizin yaptığınız değişiklik gösterilecektir.

Ya da LPG konusu...
Haricen LPG montajı yapılan araç garanti kapsamında midir ? Çok soruluyor
Bildiğim kadarı ile sıfır km LPG montajı yapılan araç sadece motorla alakalı yerlerden garanti dışı kalır. Diğer akşam yetkili servisten periyodik bakım hizmeti alındığı sürece 3 yıl garanti kapsamındadır.
Ancak hic bir surette 6 yıl uzatılmış garanti sürdürülemez.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim aracım benzinli sonradan LPG taktirmak amacıyla yetkili servise ve BRC bayileriyle detaylı konuştum ,bayi işin ehli ve yonlendirdigimiz yerlerde takılırsa sorun olmaz 6 yıllık garanti 3 yıla düşüyor denildi ,gidip yetkili BRC bayileriyle görüştüm ,nedir ne değildir diye BRC bayi bin demesi müşteri veya bayinin LPG dönüşümü şöyle ,bizde Honda aricina garantiyi bozmadan iki çeşit brc kiti var biri orijinal BRC diğeri enjektörleri BRC bünyesinde üretilen enjektörlu kit iki kit arasında bin TL fark vardi. garanti konusunu sordum kendi taktığı üründe 2 yıl garanti var ,ayrıca araç garantisi nasıl olduğunu sordum ,sıfır veya garantisi devam eden araçlarda 2 ay önce 600 TL karşılığında aracın motor garantisini BRC firması devraldığıni herhangi bir problem olduğununda yine yetkili serviste müdahale ediliyor ancak ücreti vs tüm işlemlerin BRC karşıladığını sözleşmeli olarak garanti altına alıyoruz diye geri bildirim verildi.usteyelerek herhangi bir mağduriyet vs olurmu diye sorduğumda Honda motoruna ,BRC de kendi kiti ne güvendiği için bire bir uyumlu olduğunu söyledi.
Ayrica bayiden araç sıfır alınmadan önce bayinin taktirdigi LPG nin aynısı takılıyor herhangi bir farklılık yok ,ister bayiye gidip ben LPG taktirmak istiyorum deyin onlarda buraya gönderiyorlar ,isterseniz kendiniz BRC ye gidin kendiniz taktirin presedur ve garanti aynı şekilde dedi.

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FC5 2018
Servis dışında bir şeyler yaptırılması durumunda garanti kapsamını belirsizleştiriyor. Yapılan basit bir şey için servis sorun yaşadığınız konuda garanti kapsamı dışındadır diyebilir, bu tamamen servisin insiyatifinde. Anlaşmazlığa düşülmesi halinde hukuki yollara başvurmak gerekebilir. Benim bildiğim kadarıyla lastiği dışarıda değiştirirseniz sökme takmadan oluşabilecek bir arıza (mesela lastik basınç sensörü) durumunda bu konuda yaşayacağınız sıkıntıyı garanti kapsamında değerlendirilebiliyor. Bir başka örnek olarak sileceğinizi servis dışında değiştirince silecek ile ilgili yaşayacağınız sıkıntıda (mesela yağmur sensörü) bunu öne sürerek garanti kapsamı dışına çıkartılabilirler. Sonuç olarak 10.000 km bakımını 300-400TL ye halledebilirsiniz ama garantiden dolayı servise bağımlı olunuyor ve servise 1100 TL ödemek zorunda kalınabiliyor.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Türkiye'de garanti diye bir şey var mı ? Adamlar kendiliğinden oluşan göçüğü bile kullanıcı hatası diyip işin içinden çıktılar. Gerisini siz düşünün.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Geri