Civic FC5 Gaz göstergesi çalışmıyor.

Ad Soyad
B. V.
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar, bu forumda ilk kez konu açıyorum bir hatam olursa kusura bakmayın. İstanbuldayım.

- Aracım 2017 model fc5 Mayıs ayında ikinci el olarak aldım.
- Mayısın başından beri sorunsuz kullandım fakat Muğla'ya uzun yola çıktıktan sonra OPET Petrol Ofisi veya Shell gibi yerlerden gaz almaya özen gösterdim.
- Muğla dönüşü "x" bir istasyondan gaz aldım ve gaz göstergesi çalışmadı. Depomun boş olduğunu gösteriyor sürekli.
- X istasyonundan alana kadar gaz göstergesi düşerek geldim. Fakat gazı fulledikten sonra gaz ibresi yükselmedi.
- resetlemeyi yaptım, gaz tankının üstünde bulunan bar gibi bir parçayı değiştirtdim. Yine düzelmedi. Bu sorunu bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi? Honda servise götüreceğim çünkü teşekkürler..

Ad Soyad
İbrahim Dağtekin
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba, benim de resetlemeden dolu göstermiyor. Resetleme yapınca doğru gösteriyor. Fabrikasyon LPG mi sizin araç.

Aracınız
Hocam geçen yıl bende de oldu fakat plg prins bendeki.

Dağ bayır geze geze tam hatırlamamak birlikte kac defa aracın altını vurmuştum. Bu olaylardan 1 hafta sonra lpg ışıkları gitti ve ustamla aracı kaldırdığımız kablonun zedelendigini gördük. Arka depodan itibaren tek parça siyah kabloyu orjinali ile değiştik ve düzeldi.

Yani arka depo üzerindeki samandıra göstergesi çalışıyor ise one gelene kadar kabloyu kontrol edin.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri