Civic FD6 Gaz pedalında titreme

Merhabalar.
FD6 2011 LPG li otomatik 80.000 km de aracım var. Her viteste ve her durumda 2500-3000 devirler arasında gaz pedalında titreşim hissediyorum.

Subap ayarını yeni yaptırdım.
70.000 de serviste şanzuman yağı değişti.
Bakımları 75.000 de yapıldı.
Lastikleri yeni
Sağa sola çekme yok.

Neden olabilir? Bilgisi ve tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

LG-K430 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Bakalım erzurumda pekte usta yok ama deneyelim
Kardeşim bulunduğum ilçede yaklaşık 20 yıl japonya da çalışmış gelip Türkiye ye dükkan açmış bir usta var, inan problemi bulamadı, sıkıntı yok böyle bin dedi, birde şunu söyleyim, önceki aracımda 1.8 140 hp 2009 model makyajlı civicti, onda da vardı aynı problem, 2008 modeli yeğende var onda da var, ustaya başka bir problem için gelmiş araca baktım onda da var aynı problem, bu araçlarda kronik, bir çok kullanıcının problemden de haberi yok....

Aracınız
Civic FD6 2010
sağ motor kulağı tekrardan değişti ama nafile... geçen başka bi civic denedim onda da var.kesin var bi.çözümü ama sağlam bi usta gözü lazım

Aracınız
Civic FD6 2012
sağ motor kulağı tekrardan değişti ama nafile... geçen başka bi civic denedim onda da var.kesin var bi.çözümü ama sağlam bi usta gözü lazım
Ben bu sorunun cevabını yazmıştım...Neden yine motor kulağı değiştirdin ona anlam veremedim...
7 May 2020
Arkadaşlar aynı sorun bende de var
2500-3000 devir arasında
Yani araç yüke bindiğinde...bunun altını çiziyorum.

çünkü araç park halinde yada farklı devirlerde bunu hissetmiyorum..
YANİ MOTOR KULAĞI DEĞİL..

Ben gösterdim aracımı sağ aks dan yapıyor boşluk varmış.buda araç yüke bindiğinde gaz pedalında titreme yapıyor hatta direksiyon bile titriyor.

sorunu başka yerde aramayın motor kulağına falan hiç girmeyin.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben bu sorunun cevabını yazmıştım...Neden yine motor kulağı değiştirdin ona anlam veremedim...
7 May 2020
Arkadaşlar aynı sorun bende de var
2500-3000 devir arasında
Yani araç yüke bindiğinde...bunun altını çiziyorum.

çünkü araç park halinde yada farklı devirlerde bunu hissetmiyorum..
YANİ MOTOR KULAĞI DEĞİL..

Ben gösterdim aracımı sağ aks dan yapıyor boşluk varmış.buda araç yüke bindiğinde gaz pedalında titreme yapıyor hatta direksiyon bile titriyor.

sorunu başka yerde aramayın motor kulağına falan hiç girmeyin.
hocam motor kulağı orjinal değil dediler bende firmayla konuşup ücretsiz orjinal olanı taktırdım.Aksları sordum bişey yok dedi olmadı başka bir ustaya daha soruyum

Aracınız
Civic FD6 2011
Geçenlerde servisinde şanzıman yağı ve süzgecini değiştirdim, hissedilir derecede kayboldu titreme, yani onun da dahili varmış bu olayda...

Geçenlerde servisinde şanzıman yağı ve süzgecini değiştirdim, hissedilir derecede kayboldu titreme, yani onun da dahili varmış bu olayda...

benim şanzıman yağı daha çok yeni ama süzgeci hiç değişmemiş olabilir ne kadar maliyet çıktı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
benim şanzıman yağı daha çok yeni ama süzgeci hiç değişmemiş olabilir ne kadar maliyet çıktı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
birkaç gün önce bizim arkadaşın civic aracını servise götürdüm.Onda da aynı titreme mevcut.Şanzıman yağı ve filtresi serviste değişti ama gene aynı...

Aracınız
Civic FD6 2012
Arkadaşlar okadar dedik sorun aks kaynaklı diye...
Biri gider şanzıman filtresi der
Diğeri motor kulağı der
Diğeri başka birşey...
Vallahi anlamıyorum sizi gidin aksları kontrol ettirin bunlarla uğraşıp duracağınıza.

kimsede akslarını elden geçirip sorunu çözdük demiyor.herkes başka yerde arıyor birde buraya yazıyor olmadı diye...
?

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar okadar dedik sorun aks kaynaklı diye...
Biri gider şanzıman filtresi der
Diğeri motor kulağı der
Diğeri başka birşey...
Vallahi anlamıyorum sizi gidin aksları kontrol ettirin bunlarla uğraşıp duracağınıza.

kimsede akslarını elden geçirip sorunu çözdük demiyor.herkes başka yerde arıyor birde buraya yazıyor olmadı diye...
?
ustam haklısında akslara sağlam diyorlar.

Aracınız
Civic FD6 2012
ustam haklısında akslara sağlam diyorlar.
Herkes aks tamirine girmez onun ustası ayrıdır.
Araştırmanız gerekiyor aks tamiri yapan ustayı nereden bulurum diye.
Bu sebepten dolayı çoğu usta dediğimiz şahıslar araç sahibini yanıltıyor ve cebinden parasını çekip alıyor.
Biraz ayık olun bu konularda.
Bu sorunu yaşayan kişi bir usta bulacak gidip ona benim sağ yada solda boşluk var bunu hallet diyecek,okadar...
Bu tamir işi meşakkatli ve yarım gün sürüyor.

Geri