Gaz takılınca arza ışığı

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende de yanıyor fakir karışım deniyor Honda servisi sadece oksijen sensörü hatası algıladı PC den..LPG takılan Honda’ların çoğunda var genelde 30 kuruş yakıyorsa 35 kuruş yakar zararı olmaz dendi.zaten 7 Aydan beri böyle kullanıyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende de yanıyor fakir karışım deniyor Honda servisi sadece oksijen sensörü hatası algıladı PC den..LPG takılan Honda’ların çoğunda var genelde 30 kuruş yakıyorsa 35 kuruş yakar zararı olmaz dendi.zaten 7 Aydan beri böyle kullanıyorum

Eksik söylüyorlar.
Birincisi çoğu Honda'da yanar dedikleri yanlış. Doğrusu çoğu Honda'nın Lpg ayarının düzgün yapılmamasından kaynaklı arıza lambası yanar!
Aracınızda iki adet oksijen sensörü var. 1. Olanı arızalı olsa aracın kimyası değişir. Çok rahat hissederseniz. 2. Sensör ise ne yakıt ne de sürüşünüzü etkiler.
Aracınızı Vtec-2 olarak düşündüm.
LPG sistemini ekonomik olması için takıyoruz. Servisin bu yaklaşımı hiç problem çözücü değil!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Eksik söylüyorlar.
Birincisi çoğu Honda'da yanmaz dedikleri yanlış. Doğrusu çoğu Honda'nın Lpg ayarının düzgün yapılmamasından kaynaklı arıza lambası yanar!
Aracınızda iki adet oksijen sensörü var. 1. Olanı arızalı olsa aracın kimyası değişir. Çok rahat hissederseniz. 2. Sensör ise ne yakıt ne de sürüşünüzü etkiler.
Aracınızı Vtec-2 olarak düşündüm.
LPG sistemini ekonomik olması için takıyoruz. Servisin bu yaklaşımı hiç problem çözücü değil!

S2 sensörü yanı eksoz altı olarak geçiyor bende.çoğu LPG ayarı düzgün değil doğru ama LPG zaten ömrünü kısaltıyor oksijen sensörünün.Bence değiştirilmesi illa ki gerekli uzun yolda başka arıza da motor uyarılarını anlayamayız

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
O zaman çok sıkıntı değil. Oksijen sensörünün ömrünü arttıracak yine düzgün bir ayar ve çok devirli kullanmamaktan geçer. Benzine kıyasla oksijen sensörü devede kulak kalır.
Elm 327 ile başka arıza kodlarınıda görebilirsiniz.
S2 sensörü yanı eksoz altı olarak geçiyor bende.çoğu LPG ayarı düzgün değil doğru ama LPG zaten ömrünü kısaltıyor oksijen sensörünün.Bence değiştirilmesi illa ki gerekli uzun yolda başka arıza da motor uyarılarını anlayamayız

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
az yaksın diye yada hatalı olarak yapılan fakir karışım eksoz gazı sıcaklığını arttırır ve motor ömrünü ciddi derecede kısaltır öyle olunca yüksek egt yüzünden eksozdaki oksijen sensörü ve katalizör gibi ekipmanlar bundan kötü etkilenir kavrulur bozulurlar, bir tık zengin karışım lpg her zaman iyidir varsın azıcık fazla yaksın, iyi bir lpg ayarı ile benzinli motorun ömründen çok fazla bir eksilme olmaz. bir milyon km yi motora anahtar bile değmeden deviren lpg li hyundai accent era ticariler var. Kötü marka lpg sistemi yada lpg ye uyumsuz araba da pek yoktur aslında kasap usta vardır:) prins marka 7000 liralık sistem alırsınız ayar ve montaj kötü olursa motoru mahveder, millet 1500 liralık atiker ile otobanda 200 yapıyor binlerce km deviriyor.

Geri