gaz verip kalkarken silkeleme ve vites geçişleri

Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar merhaba; aracımla ilgili ciddi sorunlar yaşamaktayım ve yetkili serviste çözüm bulamadım.lütfen yardımcı olurmusunuz. sıkıntılarım ;

1. araç düşük viteste ve düşük hızda gazdan ayağımı çektiğimde ciddi anlamda silkeleme sallanma tarzında sarsıntı yapıyor. gaz verdiğimde de aynı şekilde sallanıyorum . motor kulağını serviste kontrol ettirdim sorun 2 usta ile teste çıktık sorun yok dediler. normal modda ciddi anlamda sallantı yada silkeleme yapıyor. EKON modunda da var ama bu daha az hissedilir şekilde. bujiler 5 6 bin km önce yetkili serviste değişti.

2. aracım kalkarken ve vites değişimlerinde vuruntu yapıyor ve viteslerin geçişi çok sert boşa alırken bile sert. oldukça yukarıda kavrama yapıyo. çok yumuşak yedirerek kaldırmam gerekiyor. aynı şelikde EKON modunda bu daha az hissedilir oluyor. baskı balata 20 bin km civarı önce değişti. dışarıda daikin marka ile değiştirmiştim.

3. aracın ön takımından lakalardan yada tümseklerden geçerken şık şık ses geliyor. konfornamına bişi kalmadı. lastikler bridgestone turanza çok sertleşti bununda bi miktar etkisi olabilir mi?
( v kayışı yeni değişti serviste gergi kütüğünüde ina orjinal aldım değiştircem en kısa zamanda vuruntu ve silkelemeye etkisi olabilirmi bilmiyorum )
arabadan soğudum diyebilirim, lütfen bilgisi olan arkadaşlar açıklama veya yönlendirme yapabilirse çok sevinirim.

Çözüm
sorun çözüldü yetkili serviste subap ayarı yaptırdım ve baskı balatayı degistirdim yağ dahil. sonuç harika araba iki kat sessizlesti ve vites geçişleri harika oldu ancak baskı balatayı degistirdigimde volant değişmesi lazım dedi 4500 tl fiyat verdi değiştirmedim sadece ilk kalkışta yetersiz gaz verirseniz titreşim oluyor çok sorun yaratmayacağını birsonraki baskı balata değişimi ne kadar gideceğini söyledi yetkili servis formeni

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Ben kendi aracımda o dediğiniz silkelemeleri ve kalkıştaki hantallığı LPG de kullanırken yaşıyordum. Sorunu lpg filtresini 5000 km de bir değiştirerek ve sadece shell lpg alarak düzelttim.
Mekanik olarak ateşleme sistemini komple elden geçirmenizi öneririm.

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
1.si için ilk aklıma gelen boğaz kelebeği ile oynanmış olması, subapların sıkılaşması ve lpg ayarının bozulması
Araç boştayken devir dalgalanması veya başka bişey var mı.

İlkini bende aracımda yaşadım. Baya bi boğuştum amma sanayi *yetkili servis*lpgci bermuda üçgeni gibi

2.Debriyaj balatası değişimi eksik yapılmış veya bir hata sözkonusu kapalı kutu.

3. Herşey olabilir

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınızın modelini ve km sini yazarsanız tecrübe sahibi olanlar bilgi paylaşabilir

Aracınız
Civic FB7 2015
aracım 2015 model manuel dream model lpg hiç takılmadı benzinli kullanıyorum . 83 000 km de bi 20000 km önce servis dışında klimada titreme nedeni ile servis dışında subap ayarı yaptırmıştım.

Aracınız
Civic FB7 2015
1.si için ilk aklıma gelen boğaz kelebeği ile oynanmış olması, subapların sıkılaşması ve lpg ayarının bozulması
Araç boştayken devir dalgalanması veya başka bişey var mı.

İlkini bende aracımda yaşadım. Baya bi boğuştum amma sanayi *yetkili servis*lpgci bermuda üçgeni gibi

2.Debriyaj balatası değişimi eksik yapılmış veya bir hata sözkonusu kapalı kutu.

3. Herşey olabilir
araç boşta iken devir dalgallanması yok ama yazın klima açıkken kompresör devreye girdiğinde dalgalanma ve titreme oluyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Lpg yoksa benim yazdıklarım dışında bir problem var. Honda dan anlayan bir usta çözer bunları büyük bir problem yok bence
Büyük bir sorun varsa o da anlayan, işbilen usta bulamamak

Aracınız
Civic FB7 2012
bobinler erime yapmıştır.

Geri