Gazdayken çok benzin yakıyor

dnz365

0
Aracınız
Bu bir günde ölçülebilecek bir şey değil maalesef. Şöyle gazda 500 km yapın, benzin deposunun tam dolu olmadığını varsayarsak, ışığı yanınca şöyle 100 liralık falan benzin alın. Depo göstergesini düşündüğünüzden fazla yukarı çıkaracaktır. En güzeli tam dolu benzin deposunu 1000 km gazla gittikten sonra doldurmak ve kaç litre eklediğiniz bakmak olur ama eğer arabayı çok kullanmıyorsanız dolu depoyu bitirmek uzun sürer. Yatırım gibi de ele alabilirsiniz. Seçimlerden sonra benzin direk 7.5 olacak falan diye düşünerek.

İlgilendigin için teşekkürler dediklerini yapıcam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar dün prins teknomax model lpg taktırdım bugün fulledim 50 km yaptım trafik fazlaydı 25 km lik benzin yaktı nedeni nedir?

Gazı fullersin , geçer benzini de fullersin. Trip A yada B yi km olarak sıfırlarsın . Gaz bitene kadar binersin,gaz bitince gazı tekrar fullersin benzini de fullersin. 115 tl gaz 12 tl benzin alır örneğin. Böylece 1 depo gaz yaktığında ortalama ne kadar benzin tükettiğini de görürsün 1 depo gaz ile kaç km gittiğini de.

dnz365

0
Aracınız
Gazı fullersin , geçer benzini de fullersin. Trip A yada B yi km olarak sıfırlarsın . Gaz bitene kadar binersin,gaz bitince gazı tekrar fullersin benzini de fullersin. 115 tl gaz 12 tl benzin alır örneğin. Böylece 1 depo gaz yaktığında ortalama ne kadar benzin tükettiğini de görürsün 1 depo gaz ile kaç km gittiğini de.

Aynen öyle yapıcam ilgin için teşekkürler

Aracınız
Ben de aynen prins taktirdim.sanki benzinde gidiyormuş gibi her gecen gun azaliyordu 5. 6 gun sonra depodaki benzinin axalmadigini gördüm.göstergeler normale döndü anlayacağınız.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
S.a hocam bende 2012 model fb7 aldım gazda giderken benzin de eksiltiyor eski sahibi benzinin aslında depoda durduğunu lpg sonradan takıldığı için aracın benzin ile gittiğini varsayarak ibreyi eksilttigini söyledi depoyu fulleyip deneme şansım olmadı ama bana söylenen bu şekilde ayrıca nette de biraz araştırma yaptım birçok kişi olayın bu şekilde cereyan ettiği ni söylüyor umarım yardımcı olmuşum dur

G8341 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende fabrikadan takılmış BRC var. Gaz doldurunca (en fazla 30 litre alıyor) Trip A yı sıfırlıyorum. Ankara'da ortalama 300 km gidiyor tam depo.
Benzinin eksilmesinin sebebi de arkadaşların dediği gibi arabanın benzinle gittiğini zannetmesi. En geç ertesi sabah düzeliyor.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri