Civic FD6 Gergi kayisinin oralardan gelen ses

Aracınız
Merhaba arkadaşlar. 2007 honda civic fd6 aracimin gergi kütüğünün olduğu yerden düşük devirlerde d veya n de farketmeksizin lakir lukur ses geliyor. Genelde 1500 devirin altinda geliyor bu ses ve fazla uzun surmuyor kesiliyor. Gergi kurtugu kayisi devurdaim pompasi degisti ama ses kesilmedi. Sizce ne olabilir?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar. 2007 honda civic fd6 aracimin gergi kütüğünün olduğu yerden düşük devirlerde d veya n de farketmeksizin lakir lukur ses geliyor. Genelde 1500 devirin altinda geliyor bu ses ve fazla uzun surmuyor kesiliyor. Gergi kurtugu kayisi devurdaim pompasi degisti ama ses kesilmedi. Sizce ne olabilir?
Şanzıman veya motor kulağından geliyor olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevabiniz icin tesekkur ederim hocam motor kulagi da degisti onu yazmayı atladım. Şanzıman kulağı boştayken de ses yapar mi
Avare bilyasından olabilir mi diye aklıma geldi. Konuyu ekliyorum. Fb7 kasa olsada yardımcı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Cevabiniz icin tesekkur ederim hocam motor kulagi da degisti onu yazmayı atladım. Şanzıman kulağı boştayken de ses yapar mi
Motor kulağı orijinal mi takıldı? Yan Sanayi taktırıp ses kesilmediğini söyleyen arkadaşlarımız olmuştu. Daha sonra orijinal takarak sesi kesmişlerdi. Şanzıman kulağı bir ihtimal boşta da yapabilir. Sonuçta motorun sarsıntısı şanzıman kulağına da etki eder.

Gergi kütüğü bozulmuş olabilir bu da kronik bi durum araştırın daha da bozulursa kayışı koparır yolda bırakabilir ben de de vardı aynı sorun büyümesini bekledim kütüğü değiştim ina marka olmalı aklınızda bulunsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri