Geri giderken gelen tık sesi

Aracınız
Sabahları çalıştırıp geri giderken direksiyonu hafif sola çevirdiğimde tınn diye bir ses geliyor sol önden.ön takıma baktırdım bi sıkıntı yok dediler.Bu ses sizde de geliyor mu?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3882]theArcher[/MENTION] Hidrolik akış sesi gibi bir ses ise normal.

Aracınız
Sanki bişey biyere takılmış direksiyonu çevirince oradan kurtuluyor gibi tınnn diyor.Ne zaman biyere park etsem tekrar çalıştırıp geri gelsem ses çıkıyor..Nadirende olsa çıkmıyor ses..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sanki bişey biyere takılmış direksiyonu çevirince oradan kurtuluyor gibi tınnn diyor.Ne zaman biyere park etsem tekrar çalıştırıp geri gelsem ses çıkıyor..Nadirende olsa çıkmıyor ses..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam video çekip paylaşabilirsen yorum yapması daha kolay olur, araç ilk çalışma esnasında kısa süreli direksiyon sisteminden ses gelebiyor bu ses o ise normal.

hguclu

0
Aracınız
Bende 2012 fb7 ile akşam hafif yokuş yukarı sağlı geri giderken ilerledikçe tık tık diye bir ses geldi. Aynı şekilde sollu geri gittim yine geldi, ancak düz geri giderken gelmiyor. Sizce ne olabilir?
Bir de araba rampada zorlandığında veya bazen rölentide bir ses geliyordu motor sallanıyor gibi usta ona gergi topuzu değişecek dedi, onunla alakalı birşey olabilir mi?

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bende 2012 fb7 ile akşam hafif yokuş yukarı sağlı geri giderken ilerledikçe tık tık diye bir ses geldi. Aynı şekilde sollu geri gittim yine geldi, ancak düz geri giderken gelmiyor. Sizce ne olabilir?
Bir de araba rampada zorlandığında veya bazen rölentide bir ses geliyordu motor sallanıyor gibi usta ona gergi topuzu değişecek dedi, onunla alakalı birşey olabilir mi?

Gergi topuzu dediği motor kulağımı acaba?

hguclu

0
Aracınız
Vallaha tam bilmiyorum ama 350 parça 150 işçilik tutar demişti. Gerçi parçadan fena takıyor muhtemelen parçacıda daha ucuzdur.
Problemli parça kayışların olduğu yerde arada kalan civata başı gibi bir ucu olan parça. Titreme yapıyor zangırdıyor.

Hatta parça orjinal olmalı dedi o da nıssın mı neymiş.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Sonunda videoyu çekebildim. tık değil çat diye ses geliyor artık.videonun 7.saniyede geri giderken frene bastığım anda tak diye sesi duyacaksınızdır.Acaba bu sesin sebebi ne olabilir?
7.saniyedeki Çat sesi

Geri