Geri viteste park sensörünün sürekli ötmesi

Aracınız
Aracımı 2018 yılında aldım 1000 km bakımında bu sorun ortaya çıktı . geri vitese attığımda arkada ne kadar mesafe olursa olsun son sınırda gibi kırmızı ile kamerada belirtip son seste ötüyor. 2018 modellerde renkli navigasyon yoktu.2019 yılında standard gelen multimediayı kendim bayide taktırmıştım.
1000km bakımında sorunu açıkladım birşeyler yaptılar o zaman sorun çözüldü. Aradan seneler geçti sorun tekrarladı. 40 bin bakımında belirttim tekrar cihaza reset attık sensörleri temizledik dediler ama sorun devam ediyor. Bayi de daha fazla birşey yapmıyor açıkcası.
Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? yorum yapabilecek var mı? tam da aracı satacaktım bu sorunu nasıl açıklarım satıcıya bilmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2021
Bakmanız gereken ilk yer sensörler. Aracı yıkayıp sensörleri güzelce kuruladığınızda bir değişiklik oluyor mu?

Xedos

Özel Üye
Aracımı 2018 yılında aldım 1000 km bakımında bu sorun ortaya çıktı . geri vitese attığımda arkada ne kadar mesafe olursa olsun son sınırda gibi kırmızı ile kamerada belirtip son seste ötüyor. 2018 modellerde renkli navigasyon yoktu.2019 yılında standard gelen multimediayı kendim bayide taktırmıştım.
1000km bakımında sorunu açıkladım birşeyler yaptılar o zaman sorun çözüldü. Aradan seneler geçti sorun tekrarladı. 40 bin bakımında belirttim tekrar cihaza reset attık sensörleri temizledik dediler ama sorun devam ediyor. Bayi de daha fazla birşey yapmıyor açıkcası.
Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? yorum yapabilecek var mı? tam da aracı satacaktım bu sorunu nasıl açıklarım satıcıya bilmiyorum.

Ayni sorun vardi. Aslinda hala var ama arada servise goturdum ve on iki sensoru bozukmus garantiden degisecek siparis verdik dediler. 2 gun sonra aradilar, haftaya gidiyorum degisime. Yani garantiye giriyor.

Bu arada biraz detay vereyim. Hatayi ayni sizin gibi arka ortada aliyordum. Servise giderken onler de basladi ve arizayi onde tespit ettiler. Ben de arkadaki ne olacak dedim. Dediler ki ondekiler arkalari etkiler. Mantikli gelmedi ama hadi bakalim dedim.

Sonra elimle kontrol edince on ortada bir, arka ortada da bir yani iki sensor arizali gorunuyor. Sonucta iki sensor getirdiler. Dolayisiyla heralde aciklamayi yanlis yaptilar ya da ben yanlis anladim.

Sensor testi kolay bu arada. Sensor uzerinde parmaginizi hafifce gezdirdiginizde minik darbeler hissetmeniz lazim. Yoksa o sensor bozuktur.

<> 2020 Honda Civic Sport+ Man.

Geri